Moderátor Moravec: Zeman jako zbraň hromadného ničení

Autor: simao - 
8. 4. 2015
15:39

Do prezidenta Zemana se kvůli sporu s velvyslancem USA i cestě do Moskvy pouští řada jeho kritiků. Nejhlasitějšími jsou TOP 09 a Miroslava Němcová, která kvůli Zemanovi dokonce svolala vlastní tiskovku. Na Twitteru se pak ozval i moderátor Václav Moravec, který upadl u Zemana v nemilost. Podle Moravce však Zeman začíná dosahovat důležitosti zbraní hromadného ničení.

Český prezident kontroverzními výroky nešetří, slova o zabouchnutí dveří velvyslanci USA vyvolala řadu reakcí na Západě i v Rusku. Protichůdných. V USA Zemana kritizují, v Rusku chválí. Třeba šéf ruské diplomacie Lavrov, právě ten muž, se kterým Zeman u cigaretky neformálně mluvil na okraji summitu v Miláně, označil Zemana za „člověka s vlastní hrdostí“.

Reakce na Zemana komentoval na Twitteru moderátor Václav Moravec. Podle něj Zeman začíná „dosahovat důležitosti zbraní hromadného ničení“. Zeman v minulosti označil Moravce za lháře a do jeho pořadu již prý nikdy nepřijde.

Poslední dění kolem Zemana přitom vyvolalo na sociálních sítích řadu reakcí. Objevují se i petice za Zemanovo odstoupení. Jedna z nich má již 105 tisíc podpisů a uvádí mimo jiné to, že „Miloš Zeman nehájí zájmy České republiky a dělá jí špatné jméno doma i v zahraničí“.

Zemanovo počínání komentoval na Twitteru i známý novinář Jaroslav Kmenta. Ironií nešetřil.

Zeman se dostal pod palbu kritiků i kvůli cestě do Moskvy, kde by se 9. května měl zúčastnit vojenské přehlídky na Rudém náměstí při příležitosti 70. výročí konce druhé světové války. „Účastí na přehlídce zdůrazňuje velmocenské postavení Ruska a uctívá pouze Rusko,“ upozorňuje Zemanův rival z prezidentské volby Karel Schwarzenberg. „Neexistuje žádný důvod, aby prezident České republiky holdoval vojenské přehlídce ruských ozbrojených sil a po boku Vladimira Putina a Kim Čong-una jásal vstříc zbraním, které porušily a ohrožují suverenitu a územní celistvost jiných zemí,“ bouřil včera ve Sněmovně místopředseda Topky Miroslav Kalousek. Nedočkal se však dostatečné podpory ve Sněmovně, aby o Zemanově cestě hlasovali přímo poslanci.

K Zemanově cestě pak dokonce tiskovou konferenci uspořádala poslankyně z ODS Miroslava Němcová. Podle ní by v situaci, kdy se Rusko podílí na ukrajinské krizi a přehlídky se zúčastní i severokorejský diktátor Kim Čong-un, Zeman do Moskvy jet neměl. Němcová již v polovině března vyzvala vládu, aby nehradila náklady na Zemanovu cestu. 

Doporučujeme
repelos ( 10. dubna 2015 18:09 )

Sobotka a hradní křeslo? to je vtip?? to zpocené lesklé hovado neřekne jednu rovnou větu.tento národ ho má plné zuby.

repelos ( 10. dubna 2015 17:46 )

salto: plnil si dětské sny???-třese se mi bránice. ten prochlastal a probendil za komunistů s ochlasty Landovským,Hapkou atd. všechny dolary co šly na pomoc vězněným.z nebožtíka Hapky vylezlo ,jak lítali s ku.rvama nazí nad ránem po Praze. vážení,tak neskutečně jsme nalítli,trpět budou generace.

repelos ( 10. dubna 2015 17:39 )

Schapiro,ty židovská ku.rvo,sbal si tu svou Ráchel nebo jak se ta hrůza jmenuje a táhni laskavě do pr.dele-můžeš radit kašpárkovi spolužákovi. tady ti pšenka nepokvete,je zde málo fašistů.těch pár podplacených dementů okolo Šláfnberka - většinou blbci a nemakačenka z Prahy dostane přes rypák a bude klid. A buzeranti Putna a Moravec jednou skončí velice špatně.

decathklon ( 10. dubna 2015 01:31 )

Ptám se vás, soudruzi a soudružky - bez hádek! 1. Včera v Událostech i komunista Dolejš řekl, že prezident by se měl distancovat od podpory současné ruské politiky a soustředit se na pietu obětem 2.svět.války. Vojenská přehlídka je podle Dolejše problém velký problém co bude mít pro naši zem následky. / 2. Zaorálek: Zeman by Putinovi asistovat neměl Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek by se na rozdíl od prezidenta Miloše Zemana neúčastnil vojenské přehlídky v Moskvě k výročí konce druhé světové války. Šéf české diplomacie to řekl v rozhovoru pro německý list Süddeutsche Zeitung. Památku sovětských vojáků padlých při osvobozování Československa by ministr uctil jinak. Mnoho lidí (voličů) považuje Zaorálkovo jednáni za velmi pragmatické, vyvážené a v zájmu českého státu, pravě na pozadí Zemanových kotrmelcu. Je mnoho příkladů v politice, ze politik "prozřel" a změnil svuj postoj k lepšimu!!!!Bohužel je více je těch změn k horšímu. Zaorálek s břemenem funkce prevzal i odpovědnost a změnil své názory. Tomu všechna čest!! / 3. Např. Opakem je Hamáček - Zákaz cestování se týká Rusů k nám, nikoli českých politiků do Ruska," ….co to je za blábol!?!? vznikl snad po kritizovaném výletu Vojtěcha Filipa do Moskvy?? Ten také národ a politiky zaskočil!! Filip je kapitolka sama pro sebe, dožít ve zdraví na fleku. / 4. Premiér Sobotka cestu poloschvaluje, proč ne. Co mu kápne, on si to umí spočítat. Je to další je to další zemanovo mínus a Sobotka má na hradní křeslo zase blíže! Tiše si tleská. / 5. Proč Putin odmítl návštěvu Zemana??? A opak je pravdou i přes nesouhlas veličiny a to i levicové??? / 6. Pojede Zeman složit poklonu i ke Kimovi a shlédnout jeho vojenskou přehlídku ??? Asi se divíte? Proč by nepřekvapil i takovým krokem. / A šlo by pokračovat, zbytek politické levice se neodváží názor vyřknout. To jsou ti co si jen hřejí zadky a vezou se tiše za plat.

kkkastr ( 9. dubna 2015 17:25 )

Nevím proč jste na ty hodné amíky tak zlí? Vidíme to dnes a denně jak jsou hrdinní. Třeba ten Rambo, nebo Arnold jak sundal toho predátora o kterém nám zlí rusáci nic neřekli. A těch apokalyps co zažehnali, ohromnejch pavouků, stonožek, much a jiné havěti. To jim nejste ani trošku vděční? Styďte se.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud