Zemanova spanilá jízda Českem: Pískajícího odpůrce odvedla policie

Autor: simao, rys - 
13. 11. 2014
13:23

Miloš Zeman se vrátil z návštěvy Moravskoslezského kraje. Neobešla se bez drobných incidentů ze strany protestujících studentů, kterým se nezamlouvají Zemanovy vulgarity. Policie v Kopřivnici pak včera zatkla muže, který na prezidenta pískal. Prý ale kvůli tomu, že byl podezřelý z krádeže.

Zeman svou inspekci po kraji ukončil setkáním se studenty v Ostravě, návštěvou kopřivnické Tatry a setkáním s občany Kopřivnice před kulturním domem. Na prezidenta tam opět čekaly stovky lidí, nešlo však jen o Zemanovy fanoušky. Ozval se i pískot. Jednoho z pískajících mužů však odvedla zhruba v polovině Zemanova vystoupení ochranka a přijela si pro něj policie, upozornil denik.cz.

„Chápete to, vždyť jsme jenom pískali. To je vrchol, co se to tady děje,“ rozčilovala se žena, která se zapojila do pískání. Jenže podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové byl muž zadržen z jiného důvodu, než pískání na prezidenta. „Skutečně jsme dnes v Kopřivnici zadrželi muže pro podezření z protiprávního jednání majetkového charakteru, a to krádeže,“ uvedla pro lidovky.cz.

Chudáku, řekl Zemanovi

Setkání s občany přitom bylo pestré i co se týče témat. Na řadu přišla i Zemanova cesta do komunistické Číny. „Česká republika a Čína mají společná počáteční písmena. Stydím se za to, že nás a Krtečka prodáváte za svobodu Tibetu a jeho lidu. Chudáku,“ zaútočil na Zemana jeden z občanů.

Zeman se nenechal vykolejit. Poukázal na to, že do Číny jezdí i velcí světoví státníci. „Pokud jde o ježdění do Číny, doporučuji, abyste podobná zdvořilá slova adresoval Angele Merkel, která tam byla již osmkrát a její nevýhoda proti českému prezidentovi je, že nemá Krtečka,“ odvrátil Zeman útok.

Zeman upozornil na to, že v Číně byly uzavřeny i kontrakty pro Tatru Kopřivnice, kterou také navštívil. „Já se snažím, jak jsem řekl žertem, působit jako neplacený propagační agent Tatry Kopřivnice, protože ji pokládám za jednu z výkladních skříní českého průmyslu,“ říkal Zeman na následné tiskovce.

Video Policie odvedla demonstranty proti Zemanovi - Foto Blesk - Jiří Krušina
480p 360p 240p

Debiot a klobásníky

Před Kopřivnicí se Zeman setkal i se studenty v Ostravě. Zeman zde odpovídal mj. na otázku, jak se má chovat profesionální prezident. Zeman navázal na své kontroverzní Hovory z Lán, když upozornil, že by prezident měl podle něj mimo jiné umět říct, že Pusssy Riot není žádná protestní skupina, ale skupina výtržnic, která souloží na veřejnosti a ještě se tím chlubí. „Souložit se má v soukromí. Je to lepší a zábavnější,“ řekl studentům Zeman. Obohatil také jejich slovník. O výraz „debiot“, což má být spojení deb*la a idio*a.

Z návštěvy Moravskoslezského kraje pak prezident neodjel s prázdnou. „Protože byl u nás prezident Zeman už v loňském roce, kdy dostal zmenšeninu Tatry Prezidenta, ve které byla umístěna láhev se slivovicí, měli jsme to letos s vymýšlením trošku složitější. Nicméně jsme se rozhodli, protože mu loni velmi zachutnaly naše klobásníky, obdarovat jej dárkovým košem plným klobásníků,“ prozradila Deníku tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Doporučujeme
pepazdepa2 ( 16. listopadu 2014 23:33 )

Zatím jen zatýká demonstranty. Koncentráky zatím nejsou, všechno nejde najednou.

tgbb. ( 14. listopadu 2014 07:44 )

ČSSD má ve svých rukou obě komory parlamentu, "nezávislý" nejvyšší a ústavní soud i prezidenta (ex-předseda čssd), tak si může dovolit nastolit svůj fašistický režim.

tgbb. ( 14. listopadu 2014 07:42 )

Tak táhni zpátky do svého kanálu.

zabibol ( 13. listopadu 2014 18:57 )

A tebe tam zve??

ninunka ( 13. listopadu 2014 18:35 )

hledám hops1...jsi to ty???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa