Kalousek: Zeman dělá z Hradu čtvrtou cenovou! Co na to další politici?

Miloše Zemana kritizovala i dvojice Schwarzenberg - Kalousek
Autor: simao, ČTK - 
3. 11. 2014
15:18

Miroslav Kalousek se pustil do Miloše Zemana za jeho nedělní Hovory z Lán a slova o kun*ách. Současný prezident prý dělá z Lánského zámečku i Pražského hradu čtvrtou cenovou skupinu a znevažuje odkaz svých předchůdců Masaryka a Havla, myslí si Kalousek. Zemana však kritizují i další politici.

Miloš Zeman v obnoveném pořadu Hovory z Lán opakovaně použil vulgarismy. Přidal vysvětlení, že tak činí i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. A protože Schwarzenberga má prý ráda "pražská kavárna", tak se Zeman chtěl těmto lidem zalíbit. "Je mi opravdovou ctí a potěchou, když se hlava státu mnou nechá takto inspirovat. To mě těší," řekl Blesku ironicky kníže.

K prezidentovu rozhovoru se pak vyjádřil i Miroslav Kalousek. "Věřím, že každý dokáže posoudit míru noblesy, kterou kolem sebe šíří Karel Schwarzenberg a míru noblesy, a toto slovo říkám v uvozovkách, kterou kolem sebe šíří pan prezident Zeman," řekl Kalousek ČTK. "Nám, kterým záleží na odkazu T. G. Masaryka a Václava Havla, vadí, když se z Hradu a lánského zámku dělá čtvrtá cenová skupina," poznamenal Kalousek. On sám však občas nejde pro silnější výrazy daleko. Před 5 lety pronesl ve Sněmovně na adresu Davida Ratha: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy se chováte jako d*bil"...

Video Sprosťárny prezidenta Miloše Zemana bez cenzury - Čtenář Blesk.cz
360p 240p

Sobotka: Zemanova vyjádření sráží pověst Česka

Zemanova vyjádření komentoval dnes i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle něj srážejí pověst prezidentského úřadu, dávají špatný příklad a nedělají dobré jméno Česku v zahraničí. "Prezident republiky by se takovým způsobem vyjadřovat neměl. Sráží to pověst prezidentského úřadu, dává to velmi špatný příklad zejména mladým lidem a rozhodně nám to nedělá dobré jméno v zahraničí," komentoval počínání prezidenta Sobotka v sms zprávě pro ČTK. "Vysoký ústavní činitel, zejména pokud jde o prezidenta, by se měl za všech okolností chovat pokud možno profesionálně," doplnil.

Zeman přitom kritizoval i samotnou vládu. "Vláda podle mého názoru dosud ve svém konání učinila jednu základní chybu, když podlehla panu (Miroslavu) Kalouskovi a zkurv*la služební zákon," řekl Zeman v Hovorech z Lán.

U rádia rozlítila prezidentova mluva i ministra zemědělství Mariana Jurečku, který se podobně jako Kalousek pozastavil nad "slovníkem čtvrté cenové". Užití nevhodných slov se nelíbí ani vicepremiérovi Pavlu Bělobrádkovi (KDU-ČSL). "Do oficiálních vyjádření ústavních činitelů vulgarismy nepatří. S výjimkou citací a i tam je třeba opatrně vážit slova," napsal ČTK šéf lidovců.

Hovory z Vidlán

Bělobrádek, stejně jako další politici, byl činný i na Twitteru. Dělal si srandu ze samotných Hovorů z Lán a hledal jejich nový, vhodnější název. Co třeba "Hovory z Vidlán"? Zemanovo počínání pak komentoval i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). "Známý srandista Miloš Zeman neustále překvapuje," napsal na sociální síti.

Podle expremiéra Jiřího Paroubka si Zeman "za své sprosťáctví" kritiku zaslouží. Je prý ale třeba odsoudit i sprosťáctví jiných politiků, například Schwarzenberga. "Někdo tady naprosto senilní," poznamenala na Facebooku Paroubkova manželka Petra.

Podle předsedy ODS Petra Fialy se Zeman od počátku snaží rozšířit vymezení prezidentské funkce. "Nyní už ale hranice neposouvá - překračuje je. Nechtělo se mi ani věřit tomu, že prezident České republiky 'hovoří z Lán' tímto způsobem. Je to smutné, nepřijatelné, špatné pro všechny," poznamenal.

Doporučujeme
tomik007 ( 4. listopadu 2014 00:20 )

tady je to cele: http://schwarzenberg-pochybuje-o-svem-dusevnim-zdravi-a-kalousek-nevi-co-bude-dal /

tomik007 ( 4. listopadu 2014 00:17 )

KRADOUSEK do restaurantu Pankrac

zkratik ( 3. listopadu 2014 22:34 )

Šláfenberk rezignuje http://domaci.eurozpravy.cz/politika/105593-schwarzenberg-pochybuje-o-svem-zdravi-co-bude-dal /

radar666 ( 3. listopadu 2014 22:07 )

Kalousek může akorát tak držet hubu.To on přinesl do parlamentu tolik vulgarit,von Kchárl taky mluví s novináři jako dlaždič a nikoho to nezajímá. Tohle je normální hysterie vyvolaná zhrzenými příznivci " Bratrstva knížecího číra " !Tím ,že se budou furt do Zemana nebo Babiše navážet,tím toho svýho slintu na Hrad nedostanou.Navíc je Kalousek takový hovado,že kvůli pravdě fackuje lidi na ulici,a to je normální ? On je ten poslední co si může dovolit moralizovat !!!

kafickomlicko ( 3. listopadu 2014 22:00 )

Lidi jsou blbý, zapomínaj, že je mu 70 sát a je nemocnej. Takovou náročnou cestu, až do Číny, už jen ta cesta, pak za pár hodin program na Hradě, který se nikomu nelíbil tolik kritiky a řevu, pak zas do Lán já se nedivím, že je naštvanej a vyčerpanej.Dneska celej den hysterickej řev na něj všude. Kterej 70tník by tohle zvládl. Havel věčně do lázní pořád se někde rekreoval, musí hodně zvolnit nejlíp at si zajede na měsíc na Vysočinu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa