Změna ve vedení Zelených: Stranu vede Drápalová

Autor: ČTK - 
8. 6. 2014
18:45

Stranu zelených ode dneška vede první místopředsedkyně Jana Drápalová. Na republikové radě strany dnes oznámil svou rezignaci dosavadní předseda Ondřej Liška, který se rozhodl odstoupit po neúspěšných volbách do Evropského parlamentu.

Do sedmičlenného předsednictva nově místo Lišky nastoupil podnikatel a IT expert Michal Berg. Drápalová, která je starostkou v Brně-Novém Lískovci, řekla, že chce stranu především připravit na podzimní senátní a komunální volby. Na konci listopadu by si zelení měli vybrat nového předsedu.

Liška chce zůstat řadovým členem a působit především v brněnské organizaci. „Můj odchod neznamená, že by se mě zelení zbavili,“ řekl novinářům Liška, který si nyní chce hlavně odpočinout.

Chce také dokončit dvě rozepsané knihy. Dodal, že politikou se nikdy neživil, proto bude i nadále vykonávat své civilní zaměstnání. Liška svou rezignaci oznámil už po vyhlášení výsledků voleb do Evropského parlamentu. Oproti posledním eurovolbám si sice zelení polepšili, ale se ziskem 3,77 procenta hlasů zůstali bez mandátu.

Liška uvedl, že výsledek považuje za nedostatečný, a proto končí. Šestatřicetiletý Liška vedl zelené od konce roku 2009, od té doby svou funkci několikrát obhájil. Do Sněmovny se však strana s Liškou v čele nikdy neprobojovala.

Doporučujeme
salto ( 9. června 2014 14:06 )

Ta partička kolem Bursíka se svezli na populistické vlně, dostali se do Parlamentu a nadělali paseku... Tfuj tajbl

honza54 ( 9. června 2014 05:55 )

banda blbců, kteří nás kvůli ekologii nechají klidně pochcípat

hejhej ( 8. června 2014 22:31 )

Konečně jste opravili chybu.Co tam Bleskáči máte za pitomce?

hejhej ( 8. června 2014 20:17 )

A zase chyba. Snad stranu redaktore??? Jinak mi jsou zelení ukradeni, je to nevolitelná strana.

zlymikes ( 8. června 2014 19:47 )

a kde je biomasa? To by byla šéfová,která by mohla tyhle škůdce dovést tam,až tam....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud