Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 19,7% hlasů, o procento méně by získala ČSSD. S takovými údaji přichází agentura ppm factum, která zveřejnila závěry svého nejnovějšího průzkumu.

ANO přeskočilo ČSSD

Do Sněmovny by se dostalo stejných sedm stran, jaké v ní nyní zasedají. Tedy nejen vládní strany, ale i opoziční TOP 09 a ODS, komunisté i Okamurův Úsvit. Fialova ODS přitom podle průzkumu stále nedokázala zastavit historický propad v preferencích a dál ztrácí přívržence...

Průzkum se uskutečnil od 20. do 28. února. Pro ANO jde o dobré zprávy, lidé straně stále i přes vládní působení věří. Výraznější vliv na výsledek tak patrně nemá kauza šéfa ANO Andreje Babiše.

Babišse na Slovensku nadále soudí, že je neoprávněně veden na seznamu spolupracovníků StB. Historici ze slovenského Ústavu paměti národa však nyní zveřejnili přes deník Sme již 5. spis, ve kterém Babiš údajně figuruje jako agent Bureš.

Kauza spolupráce s StB: Na mušce Turek

Tentokrát jde o složku, která se zabývá podezřením z korupce pracovníka firmy Petrimex Richarda Szabóa, na kterého měl podle Slováků český podnikatel donášet StB. Babiš však vědomou spolupráci nadále odmítá.

Video
délka: 01:13.87
720p 480p 360p 240p

Babiš o spolupráci s STB Ladislav Křivan

Na Babišova kolegu Szabóa, který je od roku 1991 po smrti, byl veden spis pod krycím jménem "Turek". A to kvůli obchodu firmy Petrimex s tureckou firmou Ekron, který měl Szabó na starosti. Jenže firma Ekron krachla a Petrimexu vznikla škoda 56 milionů československých korun, upozorňují novinky.cz. StB tak pojala podezření, že šlo o předem domluvený komplot.