Rath: Pancová byla vždycky bohatá! Miliony mi mohli podstrčit z jejího sklepa!

David Rath prý i stále neví, kde se vzalo 7 milionů v krabici od vína, kterou si odnesl z domu Pancové a Kotta
Autor: simao - 
9. 12. 2013
16:05

Legendární Rathova krabice stále budí dohady. Jak se tam dostaly miliony, se kterými Ratha policisté přistihli? Exposlanec stále tvrdí, že neví. A spřádá různé teorie, někdy jak vytržené z hollywoodského akčního filmu. Někdo mu třeba mohl krabici v momentě zatčení vzít, doběhnout s ní do sklepa Kateřiny Pancové, vyměnit víno za miliony a krabici s penězi Rathovi vrátit... Rath pak přináší i odpověď na to, kde se v domě Pancové miliony vzaly!  

 

Téhle otázce čelil David Rath od propuštění již několikrát - všechna obvinění o korupci ve Středočeském kraji sice odmítá, ale jak mohl mít v krabici při zatčení 7 milionů korun v hotovosti? Rath zatvrzele opakuje, že o penězích nevěděl. A myslel si, že nese víno. "Když odcházíte od někoho, kdo vám dá víno, tak nezkoumáte obsah. Nevím, opravdu nevím," zopakoval i tentokrát pro Lidové noviny. Přesto ale přinesl nové detaily "příběhu o krabici". Je však přitom opatrný a bedlivě váží slova - přece jen mu stále v jeho procesu hrozí 12 let vězení.

Rath o krabici: Peníze mi podstrčil profesionál?

Rath proto přemítá o tom, že mu někdo mohl miliony podstrčit v době, kdy krabici pustil z očí - pro profesionála by to prý nebyl problém. "Když mě zadrželi, položil jsem ji (krabici) na zem a nějakou dobu jsem se o ni nezajímal," říká Rath. Měl prý jiné starosti - nevěděl, co s ním bude, zda si může zavolat, byl v šoku. Krabice tak podle Ratha ležela bokem. Mimo jeho dosah. Nevěnoval jí pozornost a kdyby jí prý někdo na chvíli odnesl, nezaregistroval by to. "Mně se jednou stalo, že jsem seděl v restauraci a najednou nějaký člověk odchází s mou taškou, kterou jsem měl vedle sebe. Já jsem si toho vůbec nevšimnul," vysvětluje Rath...

Zároveň ale dodává: "Já neříkám, že jsem někoho viděl, jak s ní manipuloval. Já říkám, že jsem ji neměl pod kontrolou, to znamená, že kdyby s ní někdo něco dělal, tak jsem si toho nevšimnul." Kdyby prý ale někdo chtěl, mohl mu krabici vzít a odnést do domu doktorky Pancové, vyměnit v jejím sklepě lahve od vína za miliony a vrátit mu krabici zpátky. "Vezmete krabici, během deseti sekund jste u nich ve sklepě, vyhodíte flašky vína a nandáte tam peníze a krabici vrátíte zpátky," říká Rath pro LN.

Kde se vzaly u Pancové miliony? Vždycky byla bohatá, tvrdí Rath

Otázkou však zůstává, kde se v domě Pancové vzalo vůbec těch třicet milionů. I pro to má ale Rath vysvětlení. "Znám ji dvacet let a vždycky byla bohatá. Vždycky když měla nějakého druha, tak to vždycky byl bohatý člověk. Tak já nevím, jestli to jsou nějaké peníze z vyrovnání, když se rozešli. Ona o tom mlčí," říká Rath v rozhovoru. "Druhá věc je, a to jsem řekl už u soudu, že se sháněly peníze na volby a podle mých informací je sháněla i doktorka Pancová, s níž jsme o tom opakovaně mluvili," nabízí další možnost, kde vzali Kott a Pancová takový balík peněz. Věříte téhle Rathově propracované teorii? A co na to soudce Robert Pacovský, kterého Rath viní z podjatosti?

Doporučujeme
mirkazam ( 11. prosince 2013 16:05 )

Myslím, že váha vína a sedmi melounů je trochu rozdílná,nebo ne ?? S tím okecáním celé kauzy se Rath zaplétá čím dál trapněji,a snaží se ze sebe udělat oběť...komediant !!!

kamjdu ( 10. prosince 2013 14:38 )

Sám tomu nevěříte co tvrdíte. Pan Rath nebyl při zatýkání policií ihned vyzván, aby tašku přede všemi a před kamerami položil na zem, vytáhl z ní krabici a sám ji rozbalil. Místo toho taška někam na čas zmizela v rukou policistů a pak se vrátila znovu do zorného pole krabice s penězi. Prostě neprobíhalo to transparentně tak, jak se to dělá klasicky jinde v právních státech a tedy tak, že přistižený již nemůže vůbec nic namítat.

mirkazam ( 10. prosince 2013 11:56 )

Pane Rath...a teď tu o ,,Červené Karkulce "

mirkazam ( 10. prosince 2013 11:54 )

kamjdu...Je vidět, že Rathovi žvásty zabírají... a ty se sokolíku prober !!!!

strnad86 ( 10. prosince 2013 10:42 )

Ahoj , už máte dárky na Vánoce? Portál www.AkceZ.cz Vám jako 1. v ČR vrátí peníze nejen za nákup v e-shopech, ale i za platbu pojištění či půjčku. Podívejte se!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa