Kalousek obhajoval úspory: Zlaté časy skončily, prožrali jsme je a proflákali!

Miroslav Kalousek, pouštící hromy blesky, není ojedinělým jevem
Autor: simao, INT - 
20. 9. 2012
14:42

Miroslav Kalousek opět perlil. Tentokrát při obhajobě vládního úsporného balíčku. Podle hlavního finančního šamana Nečasovy vlády se má Česko připravit na zlé časy. Ty zlaté jsme totiž "prožrali".

Jak se říká, nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře. Pod Nečasovou vládou však česká ekonomika skřípe zuby, díry v rozpočtu se látají horkou jehlou. A to přibudou další - díky plošné prohibici, která také něco stojí...

Ministerstvo financí se však snaží ze současných problémů najít cestu ven. A protože ho vede politický mazák Kalousek, dokáže si kroky patřičně zdůvodnit. Navíc se značně osobitou rétorikou. 

Kalousek se rozhonil: Jen tupci mluví o milionářské dani

Potvrdil to i dnes, když občanům ČR sdělil, ať se připraví na horší časy. "Prožrali jsme to, proflákali. Zlaté časy v Evropě skončily," nechal se Kalousek slyšet na konferenci své domovské TOP 09, jak napsal server iDnes.cz.

Kalousek přitom obhajoval důležitost zvýšení DPH a dalších úsporných opatření. A vedle argumentu, že již EU nebude tak štědrá, jako doposud, upozornil i na to, že chce zachovat suverenitu státu.

Aby se prý Česko nedostalo se do pozice rukojmího různých finančních skupin, zvýšit DPH prostě potřebuje. A vedle toho zavést i vyšší daně pro lidi s příjmem nad 100 tisíc měsíčně.

"Někteří novináři ve své nekonečné tuposti tomu říkají milionářská daň. Žádná milionářská daň to není, to by byla daň z majetku" pustil se navrch ministr do poučování a dodal, ře "nemůžeme mít rumunské daně a švédské služby".

To vše během konference "Nebojte se reforem". Příliš smířlivý tón však nenasadil. A tak se tahle show změnila spíše v projev "Bojte se Kalouska".

Ministerstvo financí každopádně počítá pro příští rok se schodkem 100 miliard korun. Jeho dosažení je však podmíněno schválením navrhovaných daňových změn. A proti nim se ohranila i skupinka rebelů v Nečasově ODS. 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
argido ( 14. listopadu 2012 11:34 )

bože, to je ale h o v a d o

nemec111 ( 7. listopadu 2012 20:55 )

Pane bože zabte někdo tu krysu brejlatou!!! Je my z něho na blití!!! Jedinej kdo to proflákal a prožral byly politici!!!!

burinka ( 7. října 2012 17:33 )

ten Kalousek si vážně nevidí do huby, měl by se za ty svoje výroky před celým národem stydět a obyčejným lidem se omluvit. Za ty promrhaný peníze můžou oni sami, obyčejní lidé díky nim mají kulový hovno, tak co mohli promrhat?

goma ( 27. září 2012 08:19 )

Já vážně nevím, koho budu volit. To, co se teď děje je jak ze šoatný fantazy literatury. Já nic neprožrala a znám spoustu lidí kolem sebe, kteří jsou na tom stejně. Ať pan Kalousek laskavě mluví o sobě a o svém okolí.

mathewik ( 27. září 2012 00:36 )

budu volit komunisty, protoze jakakoliv nove zvolena strana je opet z rady ODS nebo jine strany.Tuto vladu uz ne!!! Uz bylo dost Kalouska Necase knizete atd

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa