Jak se říká, nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře. Pod Nečasovou vládou však česká ekonomika skřípe zuby, díry v rozpočtu se látají horkou jehlou. A to přibudou další - díky plošné prohibici, která také něco stojí...

Ministerstvo financí se však snaží ze současných problémů najít cestu ven. A protože ho vede politický mazák Kalousek, dokáže si kroky patřičně zdůvodnit. Navíc se značně osobitou rétorikou. 

Kalousek se rozhonil: Jen tupci mluví o milionářské dani

Potvrdil to i dnes, když občanům ČR sdělil, ať se připraví na horší časy. "Prožrali jsme to, proflákali. Zlaté časy v Evropě skončily," nechal se Kalousek slyšet na konferenci své domovské TOP 09, jak napsal server iDnes.cz.

Kalousek přitom obhajoval důležitost zvýšení DPH a dalších úsporných opatření. A vedle argumentu, že již EU nebude tak štědrá, jako doposud, upozornil i na to, že chce zachovat suverenitu státu.

Aby se prý Česko nedostalo se do pozice rukojmího různých finančních skupin, zvýšit DPH prostě potřebuje. A vedle toho zavést i vyšší daně pro lidi s příjmem nad 100 tisíc měsíčně.

"Někteří novináři ve své nekonečné tuposti tomu říkají milionářská daň. Žádná milionářská daň to není, to by byla daň z majetku" pustil se navrch ministr do poučování a dodal, ře "nemůžeme mít rumunské daně a švédské služby".

To vše během konference "Nebojte se reforem". Příliš smířlivý tón však nenasadil. A tak se tahle show změnila spíše v projev "Bojte se Kalouska".

Ministerstvo financí každopádně počítá pro příští rok se schodkem 100 miliard korun. Jeho dosažení je však podmíněno schválením navrhovaných daňových změn. A proti nim se ohranila i skupinka rebelů v Nečasově ODS.