Není spokojený se současnou politickou situací v republice, prezidentské průzkumy však ovládli jiní (především trojice Fischer, Švejnar a mohutně se dotahující Zeman), a tak by podnikatel Tomio Okamura vzal nejspíš za vděk i senátorským křeslem.

Kandidovat bude jako nezávislý ve Zlínském kraji, odkud pochází rodina jeho matky a proto tam od dětství strávil poměrně dost času. Své definitivní rozhodnutí oznámil o víkendu při setkání s občany v Bojkovicích na Uherskohradišťsku. 

"V demokracii není jiná cesta, jak to ovlivnit, než kandidovat a vytlačit ty, se kterými jsme tak nespokojení. Musíme být aktivní a přestat být lhostejní," sdělil Okamura ČTK. Rád by prý ke kandidatuře podnítil také další schopné a bezúhonné lidi, z čehož je patrné, že přesně za takového se Tomio považuje. Nabídnout prý může změnu a neúplatnost, jak sdělil Parlamentním listům.

Viceprezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Okamuru čeká souboj ve volebním obvodě číslo 80, kde se proti němu postaví mj. senátorka Jana Juřenčáková (STAN), hejtman Stanislav Mišák (ČSSD), starosta Luhačovic František Hubáček (ODS), bývalý poslanec Ludvík Hovorka (KDU-ČSL) nebo komunista Václav Ransdorf.

V Senátu již v minulosti zasedala jiná výrazná osobnost z oblasti cestovního ruchu - v letech 1999 až 2002 to byl někdejší majitel cestovní kanceláře Václav Fischer.