Kdo vám z politiků pije nejvíce krev?

A víte co? Když o tom tak přemýšlím, tak vlastně žádný. Já je mám, kluky a holky ušatý, docela rád. Kdyby neustále nevymýšleli skopičiny a neblbli, nemohl bych je parodovat. A to by mi bylo líto. :-)

Která z osobností se vám karikuje nejlépe? Kdo je nejčastější? A naopak je vám nějaký politik tak sympatický, že byste ho nekarikoval?

Nejlépe se pracuje s plešatými s konfekční postavou, nemusím se trápit s vlasy. Tím je třeba Bohuš Socbotka. Jenomže tohle individuum je až zoufale nudný patron. V minulosti jsem nejčastěji ryl do úhlavního přítele Paroubka. Jeho žena mi prostřednictvím advokátní kanceláře dokonce vyhrožovala soudní žalobou. Mně je celkem sympatický prezident Klaus. Je to takový arogant a EUxot. To ovšem neznamená, že bych ho ušetřil. Žádný si nezaslouží slitování! :-)

Jak jste se ke kolážím dostal? Jak dlouho je už děláte?

No... je to taková náhražka za výtvarnou tvorbu. Dostal jsem se k tomu náhodou, když jsem si v roce 2003 koupil svůj první digitální fotoaparát a potřeboval vyretušovat nějaké fotky. Jednou jsem jako dárek spáchal fotokoláž přítele do historického obrazu. To byl onen přeříznutý fibuláris a pak už se to se mnou táhlo.

Fotogalerie
8 fotografií

Čím se živíte? Můžete nám říci něco o sobě? Kdo jste? Schováváte se za přezdívku? Co znamená aTeo?

Živím se jako nezávislý ekonomický poradce a za přezdívku se rozhodně neschovávám. Z registrace domény se každý může dozvědět, co jsem za parchanta a na netu si mě vylustrovat i s číslem bot. Teo je mé křestní jméno a to malé "a" v nicku aTeo je počáteční písmeno mého příjmení. No není to hezké, uznejte?! :-p

Stalo se vám někdy, že vás oslovila například nějaká politická strana, abyste udělal koláž na nějakého politického soupeře? Šel byste do toho?

Ano, stalo. Na jaře loňského roku mě oslovila ODS s požadavkem vytvořit návrhy předvolebních billboardů. Což jsem učinil. Jenomže pak se najednou vyrojili plži, mlži, hlavonožci a další nesmysly. Na můj dotaz, co to má jako znamenat, mi bylo sděleno, že "v tuto chvíli zvítězila přímá parodie". Inu, jakmile jsou někde k dispozici volné peníze, je třeba se o ně podělit především doma a nepřizvávat k dělení kořisti externí parazity, že? ;)

Co si myslíte o naší politické scéně? Lze ji brát v něčem vážně? Nebo je to jen příhodná platforma pro vaši tvorbu.. :)

Ovšem, politiku musíme brát vážně. Vždyť její produkty a producenti zásadním způsobem ovlivňují kvalitu či nekvalitu našich životů. Jenomže jako občané jsme proti těmto zmetkům věcným i osobním téměř úplně bezmocní. V mém podání ten smích není trpký, nýbrž jízlivý. Ale jak už jsem uvedl, nenávist necítím k žádnému z těch klaunů, co se berou tak smrtelně vážně...

Prohlédněte si další nejen politické koláže grafika aTea ZDE>>>