„Záležitost je vyřešena a klub je jednotný,“ řekla po zasedání VV předsedkyně zmíněné strany Kristýna Kočí.
Nelíbily se mu sankce a Johnův postoj k Mašínům
Smlouva zavazuje poslance VV mimo jiné k tomu, že budou pod hrozbou sedmimilionové sankce hlasovat podle rozhodnutí vedení strany. A s tím právě Huml nesouhlasil a prohlásil smlouvu za protiústavní.
"Dodatek uvádí, že smlouva je v souladu s ústavou a ústava je nad ní nadřazena," okomentovala jeho připomínky Kočí.
Huml smlouvu vypověděl v srpnu i kvůli tomu, že nesouhlasil se vstřícným postojem předsedy strany Radka Johna k odbojové činnosti skupiny bratří Mašínů, kteří na útěku z komunistického Československa na Západ zabili několik lidí.
„Část klubu je pro Humlovo vyloučení,“ řekl minulý týden deníku Právo neznámý zdroj. Na přímý dotaz ale poslanci odmítají tuto informaci potvrdit. Podle nich situace není tak dramatická.
Strany zahájily kampaň: ČSSD nasadila kondomy
Kondomy s volebními hesly, nebo sázka na konzervativní vzhled? Co bude letos v senátní a komunální kampani slavit větší úspěch? ODS i ČSSD je slavnostně…celý článek



