ČSSD vzala zpět žalobu na Kubiceho

Jiří Paroubek, Jan Kubice

Jiří Paroubek, Jan Kubice
Foto: abl

14. června 2010 | 10:55

ČSSD vzala zpět žalobu na někdejšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jana Kubiceho a na ministerstvo vnitra.

Strana se v žalobě původně domáhala omluvy a odškodného ve výši jednoho milionu korun za to, že ji takzvaná Kubiceho zpráva údajně poškodila před sněmovními volbami v roce 2006.

K pondělnímu nařízenému jednání se nedostavila ani jedna ze stran sporu. ČSSD oznámila pražskému městskému soudu, že bere žalobu zpět, písemně. Kubice i vnitro s tím souhlasí. "Soud řízení zastaví," řekl novinářům soudce Roman Horáček.

Městský soud v Praze loni v únoru žalobu ČSSD zamítl, pražský vrchní soud pak ale tento verdikt v neveřejném jednání zrušil.

Prý utrpěla pověst ČSSD

Takzvaná Kubiceho zpráva, která se dostala na veřejnost krátce před volbami v roce 2006 a objevila se v ní i jména některých představitelů ČSSD, hovořila o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy. Sociální demokracie v žalobě tvrdila, že zpráva byla nepravdivá a poškodila dobrou pověst strany. Podle právníků sociálních demokratů vycházela zpráva z neověřených údajů a obsahovala řadu urážlivých informací.

Žalobu v souvislosti s takzvanou Kubiceho zprávou nepodala pouze ČSSD, ale i bývalý předseda strany Jiří Paroubek. Soud však jeho žalobu na Kubiceho pravomocně zamítl.

Autor: ČTK, pes

Kauza David Rath

- přečtěte si vše o jeho zatčení, obvinění z korupce, úplatku a nalezených milionech.
Sdílej na facebooku

Komerční sdělení

Diskuse (Komentářů: 2) Přidat názorPřidat názor

singhaja: Já mám zase dojem, že tím ČSSD nepřímo přiznává, že Paroubek prznil Ďuričkovu dcerku. Ikdyž se to zdá být jako nemožné, něco pravdy na tom asi bude. (14. 06. 2010 15:25)

sakra: Zdá se mi, že si ČSSD kálí čím dál více do vlastního hnízda. Paroubek měl odejít už dávno a ne stále vykřikovat a teď po volbách se ČSSD moc nemění. (14. 06. 2010 14:23)

Zobrazit celou diskusi
ikona

Nejnovější články z kategorie

Bárta na soud nečeká a už je zpět: Chtějí ho za předsedu!

Bárta na soud nečeká a už je zpět: Chtějí ho za předsedu!

Za uplácení mu soud napařil 18 měsíců podmínku, Vít Bárta (38) ale při čekání na odvolací rozsudek nezahálí. Po pěti týdnech pozastaveného členství…celý článek

Klaus zase perlí: Zmatené Německo a podplacená Východní Evropa

Klaus zase perlí: Zmatené Německo a podplacená Východní Evropa

Václav Klaus se v Chicagu zúčastnil summitu NATO, na kterou navázala konference o globální oteplování. A to, jak známo, Klause pořádně dopaluje. Klaus…celý článek

Slitovali se: Bárta je zase véčkař!

Slitovali se: Bárta je zase véčkař!

Sotva trochu utichl mediální humbuk kolem Víta Bárty a jeho ostře sledovaného soudu, vše se vrací do starých kolejí. Někdejší faktický šéf véčkařů…celý článek

ikona

Související kategorie

ikona

Události

Sbohem, Luiso! Kamarádi se rozloučili s dívkou, která zemřela na Vltavě

Sbohem, Luiso! Kamarádi se rozloučili s dívkou, která zemřela na Vltavě

Kamarádi, známí i bývalí spolužáci se v pátek večer přišli naposledy rozloučit s tragicky zemřelou Luisou (†19). Tu ve středu večer…celý článek

ikona

Pro ženy

ikona

Auto.cz

ikona

Komentáře

Vrah 77 lidí: Víte, co je na něm nejhorší? Že s ním tolik lidí souhlasí

Vrah 77 lidí: Víte, co je na něm nejhorší? Že s ním tolik lidí souhlasí

Když se zeptáte kohokoliv, zda souhlasí se zabíjením dětí, bude si klepat na čelo. Když se toho samého člověka zeptáte, zda se…celý článek

Zprávy z Vašeho okolí

Eurozpravy.cz

ikona

Top články na Blesk.cz