Strakonicko zasáhla lokální bouřka: Napršelo až 40 mm a padaly kroupy

Na Strakonicku udeřila bouřka s kroupami a přivalovým deštěm
Na Strakonicku udeřila bouřka s kroupami a přivalovým deštěm  (Autor: Foto Blesk - Vlaďka Hradská)
Autor: ČTK, ljš - 
19. května 2014
18:11

Zhruba dvouhodinová lokální bouřka dnes odpoledne zasáhla Strakonicko. V okolí Volyně padaly velké kroupy. Podle informací z radaru na Strakonicku spadlo až 40 milimetrů vody.

"Lokální bouřka se objevila především jihozápadně od Strakonic. Ale například ve Volyni prý padaly kroupy o velikosti švestek," řekla Svatava Křivancová z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích. Podle ní se podobné jevy mohou opakovat i v úterý. I když Křivancová připustila, že to spíš bude zase jen ojediněle a hlavně ve vyšších polohách.

Lokální bouřka na Strakonicku pravděpodobně nezpůsobila žádnou rozsáhlejší materiální škodu. "Hasiči zasahovali jen na dvou místech, ale nešlo o nic výjimečného. Žádný nárůst výjezdů kvůli bouřce jsme nezaznamenali," řekla ČTK mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Dnešní teploty se v Jihočeském kraji pohybovaly skoro ve všech místech nad 20 stupňů a svítilo slunce. Podobné počasí by mělo v regionu být i v následujících dnech.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi