Počet klientů sirnatých lázní se loni kvůli rekonstrukci snížil na 3695. "V meziročním srovnání to představuje šestiprocentní pokles oproti předcházejícímu roku, kdy do Ostrožské Nové Vsi zavítalo 3951 lázeňských hostů," uvedl Slaný.

Při rekonstrukci se přestavovalo druhé a třetí patro hlavní lázeňské budovy, tedy 35 pokojů s 48 lůžky. Investice si vyžádala více než deset milionů korun. "Dosud největší rekonstrukce za posledních deset let trvala čtvrt roku a na počtu klientů se nemohla neodrazit. Díky rekonstrukci byla velká část ubytovacích kapacit čtvrt roku mimo provoz. Proto přijelo do lázní loni méně hostů," uvedl předseda představenstva Royal Spa Martin Plachý.

Klesl také počet takzvaných lůžkodnů, tedy pobytových dnů hostů v lázních. Loni jich bylo 42.291, o rok dříve 45.779. "Průměrná délka pobytu v Sirnatých lázních se meziročně nezměnila. Hosté loni zůstávali v průměru 11,5 dne, stejně jako předloni," uvedl Slaný.

K růstu tržeb přispělo zvýšení úhrad od zdravotních pojišťoven za lékařsky indikované lázeňské pobyty. "Přestože poměr pojištěnců v českých lázních postupně pomalu klesá a roste skupina takzvaných samoplátců, kteří si své lázeňské pobyty hradí sami, klienti pojišťoven v lázních v Ostrožské Nové Vsi stále tvoří většinu lázeňských hostů," řekl Slaný.

Sirnaté lázně letos chystají další investice, nejbližší by měla být revitalizace lázeňského parku. "Lázně již mají připravený projekt a na podzim podají žádost o dotaci na ministerstvo životního prostředí. Revitalizace lázeňského parku by si měla vyžádat asi pět milionů korun," uvedl Slaný.

Sirná voda se v lázních využívá k léčbě pohybového aparátu, pooperační léčbě kloubů, zánětlivého revmatismu, zánětů nervů a kožních onemocnění, především lupénky a atopických ekzémů.

Skupina Royal Spa provozuje šest lázeňských komplexů a jeden wellness hotel ve čtyřech městech - Luhačovicích, Mariánských Lázních, Velkých Losinách a Ostrožské Nové Vsi, celková kapacita je téměř tisíc lůžek.