"Podporujeme výzvu k nové palestinské intifádě a k vystupňování odporu, který bude největší, nejdůležitější a nejvážnější odpovědí na americké rozhodnutí," prohlásil dnes Nasralláh. Podle izraelského deníku The Times of Israel vůdce Hizballáhu rovněž uvedl, že jeruzalémská mešita Al-Aksá, třetí nejposvátnější místo islámu, je "v opravdovém ohrožení a může být kdykoli zničena".

Nasralláh též řekl, že Izrael nerespektuje mezinárodní rezoluce ani názor ostatního světa a "zajímá se jen o to, co říkají USA". Vůdce Hizballáhu také vyzval muslimy, aby zaplavili sociální sítě protesty proti Trumpovu prohlášení.

Vůdce palestinského hnutí Hamás Ismáíl Haníja dnes řekl, že Trumpovo rozhodnutí by se mělo považovat za vyhlášení války Palestincům. Pátek by měl být podle něj zahájením intifády za osvobození Jeruzaléma a Západního břehu. Při minulých dvou intifádách přišlo o život na 6000 lidí.

Izraelská armáda dnes informovala, že u izraelských hranic s palestinským Pásmem Gazy, které ovládá Hamás, se rozezněly sirény, které varují před raketami. Podle izraelské armády byly příčinou dvě rakety vypálené z Pásma Gaza, které dopadly do moře.