Program je určen pro zájemce o podnikání všech věkových kategorií, kteří mají inovativní nápady a chtějí rozjet vlastní podnikání. "Jsme otevřeni všem, kteří by rádi dotáhli nápad k prvním platícím zákazníkům. Věříme, že právě touha po tom něco změnit a rozjet vlastní byznys nám přinese zajímavé nápady, ať už z oblasti IT, inovativních služeb nebo nových technologických řešení," uvedl manažer programu Jan Jůzl.

Díky spolupráci se specializovanými dílnami si zájemci letos mohou vyrobit i funkční prototyp. Budoucí podnikatelé ale mohou využít také prostor Podnikatelského inkubátoru, kde mohou nejen pracovat na svých projektech, ale rovněž se setkávat s profesionálními mentory.

Mezi úspěšné absolventky projektu patří například Helena Záleská a Petra Krhutová, které jsou autorkami cyklostanu Tike. "Od naší přihlášky je to rok a za tu dobu se udála spousta věcí. Uspěly jsme v závěrečné start-up show, díky které jsme získaly amerického investora, našly výrobce a vyrobily první prototypy, testovaly jsme stan během letní sezóny v kempech a získávaly zpětnou vazbu od cyklistů a kempařů. Momentálně se připravujeme uvést Tike na český trh," řekla Záleská.

Jednotlivci nebo celé týmy se mohou přihlašovat do 15. listopadu prostřednictvím webových stránek programu. Od ledna naváže čtvrtroční období workshopů, přednášek a konzultací, které vyvrcholí v dubnu závěrečnou start-up show. Program dosud pomohl 53 projektům.