Podle SOHR bylo v Idlibu také uneseno šest civilistů a mezi nimi jedna žena a dítě.

Za útoky na civilisty v pondělí Rusko kritizoval turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu. Prohlásil, že Turecko bude o této věci jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem při jeho čtvrteční návštěvě Ankary. Putin by měl o situaci v Sýrii hovořit s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem.

Mluvčí ministerstva obrany Igor Konašenkov dnes sdělil, že ruské ani syrské letectvo nebombardovalo oblasti obydlené civilisty. SOHR podle něj stojí na straně islámských radikálů a vznáší neopodstatněná obvinění. "Po ověření s pomocí bezpilotních letadel a dalších kanálů jsme zjistili, že ruská letadla zasáhla v provincii Idlib deset cílů. Byly to vojenské základny, sklady munice, obrněné vozy, raketové systémy a dílny, v nichž radikálové upravují své automobily. Jsou vzdáleny od obydlených oblastí," tvrdil Konašenkov.

Jeho úřad dnes také zveřejnil video dokumentující operace letectva. Ruská armáda se zaměřila na místa spojovaná s akcí, při níž radikálové 18. září obklíčili 29 ruských vojenských policistů. Do osvobozovací operace pak bylo nasazeno i letectvo.