"Věřím, že společně, pokud vytrváme, budeme žít v lepší zemi a budeme moci říct, že jsme hrdí na svou republiku," řekl z podia Róbert Hudec.

Dav lidí nešetřil pískotem, během pochodu před samotným shromážděním pokřikoval hesla, kterými například vybízel k rezignaci ministra vnitra Roberta Kaliňáka. Média odhadla účast na stovky až několika tisíc lidí.

Ze čtyř požadavků organizátorů demonstrací vláda zatím splnila pouze jednu, a to zrušení amnestií, jež bránily vyšetřování únosu syna bývalého prezidenta Michala Kováče do ciziny z 90. let. Nenaplněna zůstala například výzva k rezignaci ministra vnitra, policejního prezidenta či speciálního prokurátora kromě jiné za to, že stát prý korupční kauzy zametá pod koberec.

Premiér Robert Fico několika hodin před zahájením demonstrace v prohlášení uvedl, že vítá zájem mladých lidí o věci veřejné a že je připraven vytvořit podmínky pro školení skupiny studentů na Mezinárodní protikorupční akademii se sídlem v rakouském Laxenburgu. Fico po návštěvě akademie minulý týden uvedl, že Slovensko chystá vytvoření úřadu na ochranu veřejného zájmu na ochranu lidí, kteří poskytnou informace v boji proti korupci. Hudec ale na protikorupčním shromáždění pochyboval o upřímnosti premiérových záměrů.

Studenti na podporu svých požadavků sbírají podpisy pod petici, kterou zatím podpořilo 70.000 z potřebných alespoň 100.000 osob na to, aby se podpisovou akcí zabýval parlament.