Opoziční kluby ODS, Zelených, KSČM a ČSSD chtěly společně svolat mimořádné jednání k tématům, které podle nich koalice odmítá zařadit na program. "Důležité body, jako je třeba nakládání s majetkem městské části či osud Polikliniky Pod Marjánkou, nejsou pravidelně zařazovány na program jednání, respektive jsou předkládány jen jako informativní body bez diskuse a bez hlasování," uvedl zastupitel za ODS Ondřej Matěj Hrubeš.

S ohledem na vyjádření opozice starosta Kolář po projednání schváleného programu navrhl jednání přerušit. Zároveň vyzval zástupce všech klubů k další diskusi o tom, které z bodů se objeví na upraveném programu. "Body, které jsou nyní navrhovány jako informativní, by po dohodě předsedů klubů byly zařazeny jako řádné," uvedl. Vedení městské části podle Koláře stihne do 6. října připravit podklady.

Volby v Praze 6 na podzim 2014 vyhrála TOP 09 před hnutím ANO. Třetí byly se stejným počtem mandátů SZ a ODS. Koalice TOP 09, ANO, STAN, KDU-ČSL a Zelených se změnila v listopadu 2015. Po neshodách byli odvoláni místostarostka pro dopravu Petra Kolínská a radní pro životní prostředí Antonín Nechvátal (oba Zelení). Zelení následně přešli do opozice.