Lesní požáry pustošily také Portugalsko, kde bylo v sobotu během 24 hodin zaznamenáno rekordních 270 různých požárů. V zemi je množství eukalyptů, které se používají v papírenském průmyslu a jejich dřevo snadno hoří. Parlament v červnu rozhodl omezit pěstování těchto stromů, když v červnu při požárech zahynulo 64 lidí. Desítky požárů zaznamenalo i Řecko, velký požár vzplanul o víkendu na ostrově Zakynthos. Požárům pomáhá teplo a horký, suchý vítr.

Severní část Itálie se potýkala s bouřemi a špatným počasím, zatímco na jihu pokračovala vedra, kvůli nimž střední a jižní Itálie trpí nedostatkem vody.

Při bouřích v Polsku zahynulo pět lidí a dalších 45 jich bylo zraněno, včetně šesti hasičů, kteří se podíleli na záchraně lidí a odstranění následků nepříznivého počasí. Bouře přerušila dodávky elektřiny pro zhruba půl milionu domácností, dnes bylo bez proudu ještě asi 96.000 domácností. Na některých místech byla přerušena železniční doprava.

Do Lotyšska o víkendu dorazilo horké letní počasí a poprvé v letošním roce tam rtuť teploměru vystoupila nad 30 stupňů Celsia. V sobotu večer ale přišly bouře a krupobití, které přerušily dodávky elektřiny pro 15.000 domácností. Bouře přerušily dodávky elektřiny také v některých částech Estonska a Litvy.

Bouřky, silné deště a kroupy dorazily také do Bulharska a do Rumunska. V Bulharsku teploty prudce klesly a dostaly se až pod 20 stupňů. Nejvíce zasažena byla oblast kolem hlavního města Sofie. V Rumunsku bylo v sobotu večer zhruba 4300 domácností bez proudu.