"Cesty jsou už průchozí, dneska se chystáme odklízet kupy s popadanými větvemi, sutinami a střešními taškami, které jsou připravené podél silnic," řekl Tojnar. Poškozené střechy jsou zajištěné modrými plachtami, některé jsou již i opravené. V sobotu večer se podařilo energetikům do části obce obnovit dodávky elektřiny a dnes jejich čety pokračují v práci v obci.

Podle starosty v sobotu pomáhalo v obci na šest desítek dobrovolných hasičů z okolních obcí, dorazilo také zhruba šedesát dobrovolníků. "Hlásili se také další dobrovolní hasiči, ale ty už jsme odmítali, protože nás tady už bylo opravdu hodně a asi bych pro všechny neměl práci. Dneska pokračujeme odhadem ve zhruba polovičním počtu," řekl starosta.

Prvotní odhady hovořily o tom, že vítr poškodil v obci až osm desítek střech, vyvrátil desítky stromů. Na zahradách u rodinných domů ležely kusy plechů, střešních tašek a ulámané větve. Vítr dokázal ohnout i kovové dopravní značky nebo zničit dřevěnou autobusovou zastávku. Starosta odhadl v sobotu výši škod v řádech milionů korun, likvidátoři pojišťoven mají dorazit během pondělí.

Hasiči zasahovali v Královéhradeckém kraji v souvislosti s páteční bouří u více než 200 výjezdů, v převážné většině se jednalo o popadané stromy. Podle dostupných informací nebyl v kraji během bouře nikdo zraněný.

Technici skupiny ČEZ se při opravách musejí vypořádat s popadanými stromy i podmáčeným terénem, na opravách se podílejí i kolegové z ostatních regionů a externí firmy. "V této chvíli se situace začíná stabilizovat, většinu poruch na vedeních vysokého napětí bychom měli odstranit ještě během dneška. Na odstranění všech poruch na nízkém napětí budeme pravděpodobně pracovat i večer a podle situace možná i zítra," uvedla Beránková.