První operace byla provedena na silničním úseku mezi městem Táizz a důležitým přístavním městem Hudajdá, přes které proudí mezinárodní humanitární pomoc a které mají pod kontrolou povstalci. Další operace se odehrála na sever od města Muchá.

Při bombovém sebevražedném útoku na vojenské stanoviště v jižní provincii Šabva zatím přišli o život nejméně tři jemenští vojáci.

Jemen sužuje od roku 2014 konflikt, v němž proti sobě bojují menšinoví šíitští Húsíové podporovaní šíitským Íránem a vláda prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího, které pomáhá koalice v čele se sunnitskou Saúdskou Arábií a Západem. Vládní jednotky mají pod kontrolou většinu území na jihu a východě země, povstalci ovládají severozápad včetně metropole Saná.

Nepokoje si v Jemenu podle OSN od března 2015, tedy od intervence koalice arabských zemí, jíž velí Saúdská Arábie, vyžádaly více než 8000 lidských životů, převážně mezi civilisty. Dalších více než 44.500 lidí bylo v konfliktu zraněno. Nějakou formu pomoci podle OSN potřebuje 19 z 26 milionů jemenských občanů.