Mluvčí LNA sdělil, že mezi zabitými je 103 vojáků LNA, kteří byli rozmístěni v oblasti útoku. Místní činitelé i představitelé LNA uvedli, že o život přišlo i neupřesněné množství civilistů, kteří prý vypadají, že je někdo hromadně popravil.

Mluvčí LNA dříve řekl, že střety propukly, když síly věrné LNA začaly bojovat proti znepřáteleným milicím, které napadly základnu u města Brák Al-Šáti.

Do tamní nemocnice pak bylo odvezeno 60 mrtvých z řad vojáků LNA i civilistů, uvedli původně lékaři. Starosta Brák Al-Šátí ale tvrdil, že zemřelo 74 příslušníků LNA a dalších 18 utrpělo zranění.

Libye se od svržení svého dlouholetého autokratického vůdce Muammara Kaddáfího v roce 2011 nevzpamatovala z chaosu. O vládu nad zemí usilují dva kabinety - ten na východě, který podporuje LNA, neuznává vládu v Tripolisu, za níž stojí OSN.

Dva hlavní protagonisté konfliktu v Libyi, generál Chalífa Haftar, který stojí v čele LNA, a premiér tripoliské vlády Faíz Sarrádž se však začátkem měsíce domluvili, že se spolu pokusí situaci na jihu země zklidnit.