Cazeneuve naopak oba obvinil z přehánění a rozdělování společnosti. Kritizoval zejména Le Penovou, která se prý pokouší "bezostyšně využívat strach a emoce pouze k politickým účelům".

Le Penová vyzvala mimo jiné ke kontrole hranic či k vyhošťování cizinců, kteří představují pro Francii riziko. Cazeneuve upozornil, že od teroristického útoku v listopadu 2015 jsou hranice pod kontrolou. Od 13. listopadu 2015 bylo 105 milionů lidí na hranicích a mezinárodních letištích zkontrolováno, 80.000 osobám se zabránilo ve vstupu do země a 117 jednotlivců již bylo pro teroristickou činnost vyhoštěno na základě standardních zákonných postupů.

Předseda vlády upozornil, že Le Penové Národní fronta (FN) v posledních letech systematicky hlasovala proti všem protiteroristickým opatřením uzákoňovaným ve francouzském, ale i v Evropském parlamentu.

Francouzský premiér kritizoval také Fillona, který byl premiérem za vlády prezidenta Nicolase Sarkozyho a který dnes řekl, že varoval nynější socialistický kabinet před hrozbou islamismu. Kromě toho tento prezidentský kandidát řekl, že bude usilovat o vytvoření 10.000 nových míst u policie. Cazeneuve ale připomněl, že to bylo právě za Fillona, kdy bylo z těchto ozbrojených složek v rámci úsporných opatření propuštěno 13.000 lidí.