V roce 2014 byla Kullmannové Fiveové diagnostikována rakovina prsu. Konzervativní politička podstoupila léčení, její stav se ale zhoršil a loni byla nucena zrušit svou účast na několika akcích.

Před svým působením v Nobelově výboru byla někdejší podnikatelka Kaci (což je přezdívka vytvořená z jejích dvou křestních jmen Karin Cecilie) Kullmannová Fiveová norskou ministryní obchodu (1989-1990) a šéfkou Konzervativní strany Höyre (1991-1994).

V roce 2015 Kullmannová Fiveová vystřídala ve vedení norského Nobelova výboru někdejšího norského premiéra Thorbjörna Jaglanda a časopis Forbes ji označil za jednu z nejvlivnějších žen světa.

Po několika kontroverzních volbách, jako byl v roce 2009 teprve nastupující americký prezident Barack Obama či v roce 2012 Evropská unie, ocenil Nobelův výbor za předsednictví Kullmannové Fiveové dva křehké, ale reálnější mírové procesy, napsala agentura AFP. V roce 2015 výbor vyznamenal čtveřici tuniských organizací, která přispěla k budování demokracie v Tunisku po roce 2011, kdy se v zemi uskutečnila první z revolucí "arabského jara". V roce 2016 dostal Nobelovu cenu za mír kolumbijský prezident Juan Manuel Santos, který dojednal mírovou dohodu s levicovými povstalci z hnutí Revoluční ozbrojené síly Kolumbie (FARC).