"Smyslem agentury bude ve firmě poznat a popsat srozumitelně vybrané pracovní pozice. Ten popis provedou sami studenti. Naučí se tedy říkat, v čem ta profese je zajímavá, v čem je inspirativní a proč by doporučili svým spolužákům se do té pozice nechat zaměstnat," řekl Kazík. Studenti či žáci půjdou pro informace do firem, svým spolužákům je zprostředkují, budou dělat fiktivní náborové akce i výběrová řízení.

Firmám v regionu chybí technicky vzdělaní pracovníci, proto se v posledních letech snaží působit už na děti ve školách. Podle Kazíka se hodně mluví o znalostech a dovednostech, ale málo o třetí složce, kterou budoucí zaměstnanci potřebují, a to je postoj. "Tenhle projekt je unikátní v tom, že bude pracovat hlavně s těmi postoji, to znamená hledáním smyslu, proč mám dělat tuto práci nebo proč ta práce pro mě může být zajímavá," řekl jednatel.

Dětské pracovní agentury jsou podle něj sice jakousi hrou, ale mohou pomoci firmám najít zaměstnance a dětem budoucí práci. "Naše představa je, že skutečně dostanou třeba sedmáci na základní škole takovou pracovní smlouvu třeba od firmy Tatra, kde bude napsáno: 'Ano, my jsme si tě vybrali a jenom si musíš dodělat střední školu tohoto typu, vysokou školu tohoto typu a za osm let se na tebe těšíme a jsi náš zaměstnanec,'" řekl Kazík.

Generální ředitel Tatry Martin Bednarz řekl, že smyslem je děti inspirovat k tomu, aby v budoucnu vyhledávaly i technické profese, které firmy potřebují. To jsou v případě Tatry soustružníci, frézaři, konstruktéři či nástrojáři. "Teď aktuálně sháníme lidi do výroby. Hledáme CNC obráběče, seřizovače. Krátkodobě se nám to daří, ale tenhle projekt je zaměřen na to, aby v téhle personální oblasti byla dlouhodobá perspektiva, abychom byli schopni to DNA firmy přenášet na mladou generaci a firmu provozovali dlouhodobě úspěšně," řekl Bednarz.

Personální ředitelka společnosti Bonatrans Marie Mitzová řekla, že pro firmu to je investice do budoucna. Podnik obtížně shání konstruktéry, výpočtáře, pracovníky do výzkumu a vývoje. "V obecných dělnických pozicích jsou to především obráběči. Není to až tak specifická profese, nicméně to množství lidí, které každý rok potřebujeme k obsazení našich pracovišť, je velké a ze škol nebo obecně na trhu práce se tolik lidí té profese nedostává. Takže i tohle bude náš cíl," řekla Mitzová.