"Pozemní podporu" arabské koalice podle agentury Reuters nejprve oznámil mluvčí prezidentových jednotek Alí Ahmadí. O několik hodin později ale sám tuto informaci dementoval s tím, že je nesprávná a že místní bojovníky podpořili příslušníci jemenských speciálních sil, nikoli zahraničních.

Saúdská Arábie, která koalici vede, v této souvislosti upozornila, že nejde o zahájení žádné rozsáhlé pozemní operace. Její představitelé se ale odmítli vyjádřit ke zprávám, které uváděly, že u Adenu působí asi dvacítka saúdskoarabských průzkumníků.

O údajně chystané pozemní ofenzivě arabských sil v Jemenu se neustále spekuluje a podle některých zdrojů je na spadnutí. Arabská koalice o víkendu v zemi nicméně pokračovala jen v leteckých úderech proti šíitským povstalcům.

Jemenský konflikt se stupňuje od loňského září, kdy šíitské oddíly obsadily hlavní město Saná. Poté držely v domácím vězení Hádího a členy vlády, kteří pak uprchli do Adenu a z něj někteří do Saúdské Arábie. Rijád v březnu sestavil koalici, která brání zájmy Hádího vlády. Téměř každý den jsou hlášeny nálety koalice proti pozicím šíitů.

Bojová letadla arabské koalice bombardovala v noci na dnešek vojenskou leteckou základnu v Saná a další místa, kde se v obsazené metropoli soustřeďují ozbrojení vzbouřenci. Podle Reuters to uvedli místní obyvatelé, aniž byli ale s to upřesnit, zda při nových úderech byl někdo zraněn.

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun je hluboce znepokojen pokračujícími boji mezi šíitskými povstalci a vládními silami v Jemenu. Podle čtvrtečního prohlášení OSN oznámil, že v zemi bylo během posledních týdnů zabito více než 1200 lidí a z domovů jich bylo vyhnáno dalších 300.000.

Za vojenským úspěchem šíitů, kteří jsou až u Adenu, vidí Rijád především Írán. Teherán přiznává, že šíity podporuje politicky a humanitárně, ale popírá, že je vyzbrojuje.