Prostřednictvím problematického jednacího řízení bez uveřejnění město oslovilo pouze jednoho dodavatele, firmu Gordic. Ta od roku 1993 zajišťuje účetnictví magistrátu, městských částí, městské policie a 800 příspěvkových organizací města. Zakázka, kterou dnes odsouhlasila rada, se týká provozu ekonomického systému, kterou kvůli problematickým smlouvám z minulosti může zajišťovat pouze tato firma.

Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD) novinářům řekl, že bude dál pokračovat příprava otevřené soutěže na nového dodavatele ekonomického systému, který vloni schválilo zastupitelstvo. "Jednací řízení bez uveřejnění dává prostor, aby se nový systém dosoutěžil," uvedl. Dnes schválená smlouva podle něj nemusí být zcela dočerpána.

Smlouvy na ekonomický systém, který tvoří páteř ekonomických agend a je klíčový pro tvorbu rozpočtů, město bez výběrového řízení prodloužilo opakovaně. Problematické IT systémy Prahu v minulosti stály stovky milionů korun. Kolik přesně tomu bylo u ekonomického systému, nedokáže nikdo vyčíslit. Už dříve se mluvilo o více než miliardě korun.