Po volbách v roce 2010 předběhly ČSSD a ODS vítěznou TOP 09 a uzavřely spolu koalici. TOP 09 tak skončila v opozici. Partnerství trvalo rok, poté byla na čas ČSSD v opozici. V polovině loňského roku podepsala dokument 500 dnů pro Prahu, aby se fakticky stala koaličním partnerem vládnoucí TOP 09. Zastupitelé ČSSD sice nemají žádného radního, sedí ale ve všech zastupitelských výborech a většinu z nich vedou.

Lídr kandidátky ČSSD do zastupitelstva hlavního města tvrdí, že Praha nyní "hodně vesluje, ale málo kormidluje". Voličům Ludvík slibuje, že město povede stejně úspěšně jako motolskou nemocnici. "Jsem dostatečně kvalifikován, abych se mohl stát primátorem a mohl vést hlavní město," řekl.

Fakultní nemocnice v Motole je největším zdravotnickým zařízením v ČR a díky komplexnosti a specializaci v řadě oborů je mezinárodně uznávanou kapacitou. Unikátní je zejména její dětská část. Do povědomí veřejnosti se však zařízení zapsalo i aférou spojenou s takzvanými kulichy. Na nahrávce, která unikla do médií, mluvil ředitel Ludvík k zaměstnancům o korupci při výběrových řízeních a protekčních pacientech. Případ řešila i policie, nakonec jej odložila.

ČSSD v Praze podala 39 kandidátních listin, devět z nich, mimo jiné v Praze 3, 10 a 15, vedou ženy. Kampaň vyjde na čtyři miliony korun. Strana se chce prezentovat i na webu, spustí stránky www.projektpraha.cz.

Komunální volby se uskuteční na začátku října.