Robert Fulghum má v Česku široké publikum, jeho knihy se v tuzemsku staly bestsellery stejně jako v mnoha dalších zemích. První část série Třetí přání dokonce česky vyšla na podzim roku 2004 ve světové premiéře, ještě před vydáním v anglickém originále. Propagovat své knihy přijíždí Fulghum do Česka pravidelně.

Robert Fulghum proslul už svojí prvotinou, která je mozaikou příhod, úvah a zamyšlení o životě. Název měla dlouhý: Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce. Kromě ní je autorem ještě několika bestsellerů. Fulghumovy knihy vyšly ve třech desítkách jazycích a více než stovce zemí.

Spisovatelova cesta k literatuře vedla oklikami. V mládí měl řadu povolání - živil se jako kopáč, roznášel noviny, pracoval na ranči, byl zpěvákem country. Po vysoké škole postgraduálně studoval teologii. Po 22 let byl pastorem několika unitářských kostelů, zároveň učil kreslení a filozofii na střední škole. Fulghum také maluje, zpívá, hraje na kytaru a mandolínu. Byl zakládajícím členem spisovatelské kapely Rock-Bottom Remainders.

Stejně jako loni se letos Fulghum v Česku zúčastní projektu Listování, při němž objede v říjnu mnoho českých měst. Kromě představení novinky Opravář osudů uvidí jeho návštěvníci také divadelní představení z knihy Co jsem to proboha udělal?, budou mít možnost si s Fulghumem popovídat a nechat si podepsat knihy.

Americký autor zveřejňuje už dlouho na svých stránkách krátká zamyšlení nad věcmi, které ho v životě, při psaní a na cestách potkávají. Robert Fulghum vybral ty nejzajímavější postřehy, příhody a témata a upravil je pro knihu Co jsem to proboha udělal?, a to v duchu knih, kterými se jako spisovatel v 90. letech proslavil.