Olej Hlava v klobouku je ukázkou Muzikovy kubistické tvorby. Jeho vyvolávací cena byla 1,2 milionu korun. Do aukce se zapojilo deset zájemců. "Podobně kvalitní práce Františka Muziky, zejména z tohoto tvůrčího období, můžeme považovat na trhu s uměním za výjimečnou událost," uvedl znalec Michal Šimek.

Balcarovo dílo Pokus o autoportrét mojí přítelkyně vzniklo v roce 1966, tedy v období autorova největšího tvůrčího rozmachu, který o dva roky později ukončila Balcarova tragická smrt. Zájem o něj mělo sedm dražitelů. Jde o vůbec první Balcarovo dílo, které přesáhlo prodejní cenu jeden milion korun.

Úspěch mělo i další české poválečné umění. Stejně jako v předchozích aukcích, i tentokrát na sebe strhly pozornost Venuše Ladislava Sutnara. Každý ze tří nabízených akrylů měl vyvolávací cenu 750.000 korun. Nejžádanější Venus/ a tease z let 1966-1967 se prodal za 2,16 milionu Kč. Zbylé dva našly nové majitele shodně za 1,92 milionu korun.

Na 360.000 korunách skončila dražba plátna Z cyklu Oči od Josefa Jíry, další výrazné osobnosti 60. let 20. století. Svého kupce si našel i nově objevený olej Karbon Zdeňka Buriana, který se prodal za 660.000 korun. Zachycuje atmosféru pravěkého pralesa. Vyvolávací cena malby byla 300.000 korun.