"Film půjde do tradičních prostor divadel. Lubu tak u příležitosti jejích nedožitých narozenin vrátíme zpátky na jeviště. Tam kde to měla nejradši, kde se cítila nejlíp před diváky," uvedl režisér Otakar Faifr.

"Chci si zahrát. Musím se to naučit, žít s těma letama, ale hrát bych chtěla pořád," říká herečka v dokumentu, který zachycuje úpornou snahu osamělé herečky, kterou nikdo nepotřebuje. Pomocí mobilu sama zařizuje pronájem sálu a shání režiséra i kolegyni, která by s ní ve hře vystupovala. Zoufale se snaží přesvědčit okolí, že za to ještě stojí. V závěrečných titulcích filmu se píše, že Skořepová chtěla tento film natočit, aby upozornila na samotu stáří.

Producent plánuje film prezentovat na českých i zahraničních filmových festivalech a v menších kinech v ČR.

Skořepová, emeritní členka Národního divadla, během svého téměř sedmdesátiletého působení na české první scéně vytvořila 160 rolí. Více než stovku dalších rolí ztvárnila ve filmu a v televizi. Hrála po boku slavných herců a pod vedením věhlasných režisérů.

Na české první scéně se poprvé objevila už v roce 1945 ve Vančurově hře Učitel a žák a členkou činohry byla plných 65 let. Hostovala i na dalších scénách. Například v Divadle v Řeznické, kde 16 let slavil úspěchy její ženský trojobraz Mydlibaba a ty druhé. Působila i na komorní scéně v Městských divadlech pražských. Hrála i v divadlech Metro a U Valšů. Desítky postav vytvořila i v televizních filmech či seriálech, z poslední doby například v seriálech Šípková Růženka, Náměstíčko, Náves, Příkopy či Cukrárna. Léčitelku, která vyrábí zázračné lektvary, ztělesnila ve filmu Tomáše Vorla Cesta z města.