Filharmonici a jejich hosté budou hrát na Špilberku po sedm večerů. "Opět jsme zvolili pestrou nabídku, abychom potěšili co nejvíce posluchačů," uvedl dramaturg filharmonie Vítězslav Mikeš.

Diváci se tak mohou těšit například na violoncellový koncert s německým sólistou nebo na díla Mozarta, Kodályho a Brahmse. Vystoupí také Rozhlasový Big Band Gustava Broma. Jako hosté swingového orchestru se představí zpěvačka Betty Semperová a česká muzikálová herečka Dasha.

Na návštěvníky čekají také známé filmové melodie pod taktovkou dirigenta Caspara Richtera. "Chystáme 14 skladeb. Nejčastěji zazní hudba z filmů Stevena Spielberga, především od jeho dvorního skladatele Johna Williamse, ale také hudební doprovod Ennia Morriconeho k filmu Tenkrát na Západě," řekla Němcová.

Specialitou festivalu jsou kinokoncerty, tedy projekce záznamů vystoupení špičkových světových interpretů. Na nádvoří hradu Špilberk tak letos z filmového plátna zahrají vídeňští filharmonikové pod vedením Semjona Byčkova a světoví pěvečtí sólisté s operními a koncertními díly, která zazněla pod Eiffelovou věží v Paříži.

Některá představení začínají ve 20:00, některá ve 20:30.