Vitouš, který 6. prosince oslaví sedmdesátiny, jako zakládající člen jazz fusionové skupiny Weather Report spolupracoval s muzikanty, jako jsou Jan Hammer, Freddie Hubbard, Miles Davis, Chick Corea, Wayne Shorter nebo Joe Zawinul. Cenu Bohemia Jazz Award organizátoři festivalu od roku 2008 udělují za umělecký přínos a popularizaci jazzové hudby některému z vynikajících světových jazzových umělců. Loni ji obdržel americký saxofonista Charles Llyod.

Festival Bohemia JazzFest zahájí dva večery v Praze na Staroměstském náměstí 10. a 11. července. Následují koncerty v Plzni (12. července), Liberci (13. července), Domažlicích (15. července), Táboře (16. července) a v Brně (17. a 18. července). Všechny koncerty se konají pod širým nebem od 17:00 a tradičně jsou zdarma. "Jsme potěšeni, že můžeme zpět přivítat staré přátele a představit novou generaci hudebníků, kteří předefinovávají a rozšiřují hranice jazzu," uvedl zakladatel a ředitel Bohemia JazzFestu Rudy Linka.

Mezi letošní hlavní hvězdy festivalu patří John Scofield a jeho Überjam Band, akusticky rockové Bad Plus Trio, energetičtí Soul Rebels z New Orleans nebo Nat Osborn Band z Brooklynu. Více informací se nachází na www.bohemiajazzfest.cz.