"Hlavní tématem inscenace je samota a jakým způsobem je možno se s ní vyrovnat. Někdo ji řeší výmysly a bludy, jiný zase návratem k jistotě, kterou pro něj představuje hravé dětství," uvedla režisérka Říhová. Příběh tří osamělých lidí, kteří se společně ocitli v jednom pokoji, je zároveň polemikou nad jejich rolemi ve společnosti, v životě jiných lidí a v jejich vlastních životech. V olomouckém provedení se na scéně objeví Ondřej Jiráček, Tomáš Žilinský a Petra Ševců.

Pětileté působení v kulturním a komunitním centru na takzvané Wurmovce uzavírá divadlo podle jeho zástupců s humorem. Inscenátoři slibují stylizovanou grotesku, která však divákům nabídne nejen komické polohy, ale i možnost zamyslet se nad situací, do které se někdy dostal snad každý. "Hravost, absurdita a gagy jsou základními stavebními kameny naší inscenace. Protože i existenciální téma lze vnímat skrze optiku humoru a nadsázky," dodala Říhová.

Divadlo se bude ze svého dosavadního sídla stěhovat už začátkem července. Nejprve vyklidí část s divadelním sálem, foyer a hereckou šatnou. "Nadále ještě budeme využívat Freskový sál a pokoje pro umělecké rezidence, které během léta v Olomouci zajišťujeme," uvedl Vévoda. Nové kulturní centrum na Dolním náměstí by mělo být otevřeno v září, tedy se začátkem nové sezony. Divadlo na cucky pro ni připravilo nejen změnu uměleckého šéfa, kdy na místo Jana Žůrka nastoupí Silvia Vollmannová, ale chystá také nové logo a vizuál, dodal Vévoda.

Olomoucké Divadlo na cucky existuje 14 let a začínalo v Domě armády, v roce 2013 našlo stálé sídlo ve Wurmově ulici. Nevyhovující prostory byly důvodem pro hledání nové scény. Obecně prospěšná společnost DW47, která za divadlem stojí, ji našla na Dolním náměstí, v domě soukromého majitele. Na přestavbu prostor pro účely kulturního centra přispěli i dárci, ve veřejné sbírce vybrali přes půl milionu korun. Své stálé místo zde bude mít nejen divadlo, ale i například galerie a zkušebny.