První otevřená výstava nazvaná Z hotelu do díry soustředila práce architekta a výtvarníka Jana Vlčka. Ten se totiž podílel na dvou projektech, vzniklých ve spolupráci s Dejvickým divadlem - na televizním seriálu Čtvrtá hvězda a celovečerním filmu Díra u Hanušovic.

Vlček prý filmovou branži poznával s logickou posloupností. Původní profesí návrhář hraček a drobných dekorativních předmětů zahájil svou filmovou kariéru před dvaceti lety jako patinér. "Prvními dekoracemi, které jsem činil věrohodnými a opatřoval je vrstvou prachu a špíny, byly ty k filmu Jiřího Menzela Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina. Následovala práce pro řadu zakázek pro české i zahraniční produkce," řekl Vlček ČTK. V posledních letech už navrhuje a řídí stavbu dekorací a výrobu rekvizit sám, vyučuje na pražské FAMU. Podílel se i na celovečerních filmech Lidice, Okresní přebor a František je děvkař. Za výtvarné řešení filmu Dont'Stop byl nominován na Českého lva.

Vlček při své práci nespoléhá na univerzální počítačové programy a všechny své návrhy kreslí ručně. Barevné a precizně provedené autorské kresby pak zůstávají originální vzpomínkou na ten který projekt. "Ruční kresbu považují za nejjednodušší a nejrychlejší způsob přenosu nápadu z hlavy na papír. Když se něco nepovede, stačí sáhnout po čistém papíru a začít znovu. Kreslím a přitom přemýšlím, kam postavím židle, stůl, kde bude okno - počítač by mě jen zdržoval," vysvětlil.

Do své třiadvacáté sezony vstoupili Dejvičtí s tuctem inscenací v repertoáru a s novým uměleckým šéfem Michalem Vajdičkou, který vystřídal ve funkci Miroslava Krobota. Ten ale i nadále zůstává hercem a kmenovým režisérem této scény. Bratři Karamazovi se hrají nejdéle, měli přes dvě stě repríz a 16. října mají derniéru. Náhradou bude autorský projekt Jiřího Havelky, který začal zkoušet právě tento týden ve spolupráci s dramaturgem Karlem Františkem Tománkem. Premiéru bude mít koncem prosince.

Od této neděle představí soubor tři inscenace na Slovensku; nejprve Dealer's Choice a Ucpanej systém v Bratislavě a poté Racka v Košicích. Racka uvidí i 24. října diváci v Ústí nad Labem.