Počet prodaných knih v zahraničí je podle Kratochvíla neuvěřitelný. "Takového prodeje zdaleka nedosahují ani mnohé populární thrillery či erotické romány, tedy ryze komerční literatura," vysvětlil.

Román s původním názvem All the Light We Cannot See získal kromě letošní Pulitzerovy ceny řadu dalších ocenění, mimo jiné nejlepší knihu roku 2014 podle New York Times či knihu roku u Washington Post. Druhý román jednačtyřicetiletého Doerra zachycuje dobu druhé světové války. Porota ocenila mimo jiné to, že popisuje paralelní příběhy slepé francouzské dívky a mladého německého vojáka a "odhaluje lidskou přirozenost a dvojznačnou moc technologií".

MOBA dosud žádnou knihu oceněnou Pulitzerovou cenou nevydala, zkušenosti ale má s vydáním děl oceněných například prestižní Bookerovou cenou nebo Cenou Franze Kafky. Podle Kratochvíla u takto prestižních cen vzroste prodej téměř vždy. "Zatím nejsme tak daleko jako v zahraničí, kde například udělení Bookerovy ceny či Pulitzerovy ceny znamená automatické zvýšení prodejů v řádu stovek procent," dodal Kratochvíl.

Nakladatelství MOBA předpokládá, že se Doerrův román stane vzhledem k silnému příběhu a zajímavému tématu bestsellerem i na českém trhu. U českých čtenářů už díla ověnčená Pulitzerovou cenou zabodovala. Například v roce 2003 se do desítky nejprodávanějších knih dostal román Hodiny spisovatele Michaela Cunninghama, o pět let později to bylo dílo Cormaca McCarthyho s názvem Cesta.

Pulitzerovy ceny vyhlašuje každoročně v dubnu Kolumbijská univerzita v New Yorku, týká se dvacítky kategorií. Cena za beletrii je udělována americkým prozaikům, z nich je nejznámějším nositelem Norman Mailer, William Styron či Ernest Hemingway. V roce 2012 literárním světem otřásla skutečnost, že cena za beletrii nebyla udělena. Porota, která za rok přečetla 300 románů a z nich vybrala tři kandidáty na prestižní ocenění, tehdy nevybrala dílo, na kterém by se mohla dohodnout.