"Prošetřování této události ukončili kriminalisté prvního policejního obvodu 9. listopadu odložením, neboť se v dané věci nejedná o podezření z trestného činu a věc nelze vyřídit jinak," uvedl Hulan. "Jiným vyřízením věci" trestní řád rozumí především odevzdání věci příslušnému úřadu k projednání přestupku. Z vyjádření mluvčího tedy vyplývá, že policie po prozkoumání videí z místa pádu a dalších důkazů neshledala ani porušení přestupkového zákona.

Policisté případ prošetřovali od 23. září, kdy Tříska z mostu spadl a následně zůstal několik minut ve vodě, než ho vytáhli cestující lodi, která plula okolo. Lékaři ho uvedli do umělého spánku, za necelé dva dny však v Ústřední vojenské nemocnici zemřel.

Na základě policejní výzvy se poté přihlásilo několik svědků, kteří se v dané době pohybovali v okolí Karlova mostu a při pořizování snímků a videí z turisticky oblíbené atrakce zachytili i okolnosti provázející hercův pád. "V tomto směru patří těmto lidem veliký dík, neboť pomohli osvětlit některé okolnosti celé události," uvedl Hulan v říjnu.

Třískovi se podle herce a režiséra Jiřího Mádla vymstil rituál, kdy chodil na staletý kamenný most opředený legendami čerpat sílu před natáčením každého nového filmu. Pod Mádlovým vedením mělo pár dní poté začít natáčení filmu Na střeše s Třískou v hlavní roli. Film se začne točit na jaře v novém obsazení a bude poctou Třískovi.

Tříska patřil k nejtalentovanějším hercům generace 60. let, po emigraci v 70. letech se prosadil i v Hollywoodu. Ve Spojených státech natočil 44 filmů. Po revoluci v listopadu 1989 se do Česka vracel na natáčení i na divadelní jeviště. Poslední filmovou roli ztvárnil ve snímku Jana Svěráka Po strništi bos.