Podle soudce Jiřího Kratochvíla Pivovar Holba nepředložil důkazy, které by mohly vést k rozhodnutí soudu, že smlouva o prodeji z 23. února 2009 je neplatná a že pivovar opět patří městu. "Žalobce v tomto sporu důkazní břemeno neunesl," uvedl soudce. Uvedl také, že i kdyby bylo žalobě vyhověno, tak se postavení Pivovaru Holba ve vztahu k prodeji pivovaru nezlepší. Město podle soudce nemělo na základě výběrového řízení na prodej pivovaru povinnost uzavřít smlouvu s vítězem, natož s žalobcem.

Město Náchod verdikt soudu uvítalo. "Pro město Náchod to je výborná zpráva. Jsem moc rád, že nemusíme vracet 150 milionů korun. Sice by si na to město úvěr brát nemuselo, ale muselo by zastavit všechny investice," řekl starosta Jan Birke (ČSSD).

Právní zástupkyně Pivovaru Holba Jana Líznerová uvedla, že s klientem zváží podání odvolání. Uvedla, že pokud by byl nastolen původní stav, mohla by se Holba případně opět ucházet o nabytí akcií pivovaru.

Pivovar Holba tvrdí, že byla porušena jeho práva ve výběrovém řízení na prodej pivovaru. "Pivovar Holba byl ze soutěže protiprávně vyloučen. K prodeji došlo za nestandardních okolností. Uzavřením smlouvy došlo k poskytnutí protiprávní veřejné podpory," uvedla u soudu Líznerová.

Právní zástupci firmy LIF i města navrhli zamítnutí žaloby. "Neprokázalo se, že by město prodalo akcie za cenu nižší než obvyklou nebo že by došlo k poskytnutí nezákonné podpory firmě LIF," řekl právní zástupce města Richard Šubrt. Nabídka Holby byla podle něj ekonomicky jednoznačně méně výhodná než nabídka LIFu.

Soudy v minulosti žalobu Holby zamítly a prodej pivovaru tedy platil. K opětovnému projednání do Hradce Králové se spor vrátil po verdiktu Nejvyššího soudu z února 2016, který předchozí rozsudky vrchního i krajského soudu zrušil.

Pivovar Primátor, který dosahuje ročních výstavů 120.000 až 130.000 hektolitrů, prodalo město liberecké firmě LIF za 150 milionů korun. Společnost Pivovar Holba nabídla 185 milionů korun. Podle tehdejšího vedení radnice v čele s ODS by však město při akceptování podmínek Holby za pivovar dostalo pouze 136,5 milionu korun.

Pokud by soudy smlouvu označily za neplatnou, hrozilo by, že by si LIF a město musely vrátit peníze a pivovar. Radnice však 150 milionů korun, které za pivovar dostala, už nemá. Za peníze z prodeje pivovaru město postavilo novou základní uměleckou školu a opravilo budovu polikliniky.

Případ měl i trestněprávní rovinu. Kvůli podezření z machinací při prodeji čelil trestnímu stíhání tehdejší náchodský starosta Oldřich Čtvrtečka (ODS). Policie jej obvinila v březnu 2010, v závěru roku 2013 ho Krajský soud v Hradci Králové obžaloby zprostil. Čtvrtečka v únoru 2016 zemřel.

Pivovar Primátor, který má asi 80 zaměstnanců, se profiluje jako výrobce speciálních piv, která tvoří asi 35 až 37 procent výstavu. Výrobní portfolio pivovaru čítá 15 druhů piv a navíc několik sezonních speciálů, čímž patří výrobní škála k nejširším v českém pivovarnictví. Na export z pivovaru do více než 30 zemí směřuje přes 30 procent produkce. Do skupiny LIF v Česku patří také pivovary Svijany a Rohozec.