Motiv jednání pachatele zatím není zcela zřejmý. Svědci uvedli, že útočník napadal své oběti zcela náhodně a choval se při tom, jako kdyby byl v naprostém amoku. "Útočil na lidi ze zadu a bodal je do zad," citoval list Rzeczpospolita policejní mluvčí Annu Kleeovou.

Šéf policie Podkarpatského vojvodství, kde se Stalowa Wola nachází, Krzysztof Pobuta sdělil, že nic nenasvědčuje tomu, že by útok "měl teroristickou nebo nějakou ideologickou souvislost". "Jde spíš o špatný psychický stav" pachatele, uvedl.

Podkarpatská vojvodkyně Ewa Leniartová médiím řekla, že mezi zraněnými je pět žen a čtyři muži. Čtyři postižení byli operováni a stav dvou z nich je podle ní kritický.

Pachatele zadrželi návštěvníci nákupního centra a předali ho policistům. Je jím 27letý místní obyvatel, kterého média identifikovala jako Konrada K. Zatím nemá žádný policejní záznam. Podle dechového testu na přítomnost alkoholu byl při útoku střízlivý. Nyní se čeká na výsledek rozboru krve, zda nebyl pod vlivem nějaké látky.

Pobuta uvedl, že muž podle jeho názoru jednal ve stavu deprese. "Mluvil o obtížné situaci. Řekl, že to byl pro něj těžký den, dodal šéf regionální policie.