Žena v žalobě vinila policii z chybného postupu při vyšetřování smrti jejího syna a z neetického chování. Tvrdí, že jejího syna zhruba před pěti lety někdo zavraždil, policie však uzavřela vyšetřování jako sebevraždu.

Policisté nalezli tělo jednatřicetiletého muže s provazem kolem krku v bytě v brněnských Zábrdovicích. Podle ženy policisté v bytě nezajistili všechny stopy, zmizely podle ní například nedopalky z popelníku nebo sklenice ze stolu. Ústav soudního lékařství také podle ní spálil provaz, na kterém se její syn údajně oběsil. Žena si stěžovala také na pohřební službu, která podle ní tělo zemřelého spálila dřív, než byla naplánovaná kremace.

Soudkyně městského soudu Ivana Chlupová v odůvodnění zamítnutí žaloby letos v únoru uvedla, že důvody pro vyhovění žaloby nebyly. Řekla, že čin nebyl překvalifikovaný na vraždu a soudu nepřísluší přehodnocení postupu a závěru policie.

Žena po ministerstvech chtěla šest milionů korun, později požadovanou částku zvýšila na 20 milionů. Změnu v žalobě ale soudkyně zamítla.