Shane O'Brien, který je podezřelý z vraždy spáchané před dvěma lety v londýnském baru, skončil letos v zimě v pražské policejní cele kvůli podezření z poškození cizí věci a výtržnictví. "Policisté sejmuli otisky prstů, ale nebyla zjištěna žádná shoda v databázích. Ta vyšla najevo až v červnu 2017, kdy britská strana dodala do informačního systému otisky prstů hledaného muže. Na základě toho tak vyšlo najevo, že se muž při zadržení v únoru 2017 v Praze prokázal pravděpodobně padělanými doklady na jméno Enzo Mellonceli, narozen 14. září 1982," uvedl Daněk.

O'Brien podle vyšetřovatelů zabil nožem jednadvacetiletého mladíka, motiv činu zůstává neznámý. Krátce po incidentu odletěl ze země najatým letadlem a skrýval se patrně v Nizozemsku a Dubaji, napsal server Sky News. Za informace vedoucí k jeho dopadení je vypsána odměna ve výši 50.000 liber (téměř 1,5 milionu Kč).

Britská média uvedla s odvoláním na londýnskou policii, že muž před pražským zadržením výrazně změnil vzhled. Z české policejní fotografie je zřejmé, že si nechal narůst vlasy a vousy a pořídil si nové tetování přes záda, které skrylo jeho dřívější tetování nesoucí nápis Shannon 15-04-16. Londýnská policie upozornila, že nová ozdoba jeho zad - sova držící lebku - je natolik specifická, že by ji mohli poznat boxeři, mezi něž O'Brien chodí trénovat. Při zadržení v Praze u sebe měl boxerské rukavice.