Podle soudu byl motiv obžalovaného jednoznačně zištný. Bobanovi krachovalo manželství, krachovala mu firma a on potřeboval peníze. Proto si v roce 2014 sjednal dva své krajany, kteří měli z armády zkušenosti s výbušninami. Podle obžaloby se s nimi domluvil, že ve vile připraví výbuch a on pak bude po pojišťovně žádat náhradu škody. Mužům se ale příprava výbuchu nepovedla: rozbuška explodovala předčasně a zapříčinila výbuch dvou desetikilových propanbutanových lahví. Exploze zničila stěny několika sklepních místností a způsobila také pád části stropu. Dva Chorvati pod sutinami zahynuli.

Jejich těla se našla až po několika měsících. V té době už po nich policie pátrala a nedaleko vily našla auto, které patřilo jednomu z nich. Boban, přestože podle žalobce věděl, že v sutinách jsou dva lidé, o tom neřekl ani záchranářům. Obžalovaný to odmítl, prý netušil, že ve sklepě někdo je.

Hrozil mu až dvojnásobný trest, soud se ale přiklonil k trestu ve spodní polovině sazby. "Pan obžalovaný není žádný zločinec, máme ho za nešťastného člověka, který zvolil špatný obchodní směr a špatné obchodní partnery," uvedl soudce Vítězslav Božoň. Obžalovaný ale podle soudu neprojevil ani náznak sebereflexe. "Neexistuje přímý důkaz, jen řetězec nepřímých. Je jich však tolik, že o vině nepochybujeme," řekl soudce.

Způsobenou škodu pojišťovna odhadla na devět milionu korun. Vzhledem k okolnostem ale peníze nevyplatila. Boban se proti rozsudku na místě odvolal, žalobce si pro případné odvolání ponechal lhůtu.