"Nenašel jsem zde zatím žádné pochybení ze strany policie, spíše naopak," uvedl Chovanec. Policie v souvislosti s krádeží střelných zbraní a výbušnin z okolí skladů vyšetřuje pět lidí. Dva z nich už byli obviněni z nedovoleného ozbrojování, za což jim hrozí až osm let vězení. Některé ukradené zbraně se pokusili prodat.

Když se na jaře zjistilo, že byl narušen areál, ve kterém koncem roku 2014 vybuchly dva muniční sklady společnosti Imex Group, posílila policie jeho ostrahu. "Opatření, která jsou v souvislosti s areálem, jsou v tuto chvíli adekvátní," uvedl Tuhý, který nemá jedinou indicii o tom, že by ostraha areálu selhávala. Také podle Chovance je nereálné, aby se areál hermeticky uzavřel, nebo se kvůli jeho ostraze opět nasazovala armáda. "Doufám, že kromě pár zločinců mají lidé rozum a do takových areálů chodí velmi omezeně, nebo vůbec," řekl Chovanec.

Krajský policejní ředitel Jaromír Tkadleček dnes řekl, že v areálu už není žádná funkční munice. "Všechna prošla výbuchem," dodal. "Chtěl bych důrazně dementovat myšlenky, že jsme někomu umožnili odnášet funkční zbraně. Poslední funkční zbraně a munice, která tady byla skladovaná, odjela 23. prosince 2015," uvedl Tkadleček. Podle Chovance až soudní znalci určí, zda byly vynesené zbraně po úpravách nějakým způsobem provozuschopné.

Policie v polovině června dokončila ohledání prvního vybuchlého muničního skladu, od července pracuje u druhého epicentra. Podle Tkadlečka je nyní asi 40 procent areálu vyčištěno plošným pyrotechnickým sběrem a pět až deset procent je vyčištěno hloubkovým pyrotechnickým průzkumem. Zásah policie by měl skončit ke konci příštího roku.