"Klienta musím omluvit. Má zdravotní problémy, které ještě blíže nespecifikoval. Předpokládám, že soudu dodá nemocenský lístek," uvedl advokát obžalovaného Morára. Soudkyněk jednání odročila na 20. listopadu. Ještě před tím uvedla, že pokud se obžalovaný bude jednání vyhýbat, nechá jej předvést policií.

Podle státního zástupce firma Streemsun a její obchodní zástupce Jan Morár podvedli či se pokusili podvést téměř 1300 lidí, převážně důchodce. Brigádníci jim na různých místech Moravskoslezského a Olomouckého kraje v roce 2011 nabízeli za korunu krém na křečové žíly. Podmínkou bylo podepsání dokumentu, o kterém tvrdili, že jde jen o předávací protokol. Ve skutečnosti šlo o souhlas se členstvím v klubu a zaplacením aktivačního poplatku 4650 korun.

"V okamžiku, kdy uběhla splatnost, společnost dotyčné osoby vyzvala k uhrazení dluhu. Výzvy podepisoval obžalovaný. Ten byl podepsaný i na smlouvách," řekl ČTK státní zástupce. Původně byl podle něj stíhaný i jednatel společnosti, který již zemřel. Žalobce také uvedl, že část klientů se zalekla a údajný dluh zaplatila. "Celkem zaplatili částku okolo 490.000 korun," řekl. Dalších více než pět milionů korun podle něj po konzultacích s policií a advokáty zaplatit odmítli.

"Obžalovaný se měl dopustit pokusu trestného činu podvodu. V případě prokázání viny mu hrozí až desetiletý let," uvedla mluvčí soudu Lucie Olšarová.