Námět předpokládal, že nespokojený klient, kterému pracovnice úřadu vysvětlovala, že nemá nárok na dávky, vytáhne zbraň a začne jí vyhrožovat.

"Následně zavolala pracovníka ostrahy, který chtěl muže z úřadu vyvést, ale ten ho smrtelně zranil," uvedla mluvčí. U přepážky se navíc pohyboval další muž, který zranil jiného pracovníka ostrahy. Nato usedl do vozu před úřadem a začal ujíždět směrem na Slovensko.

Na místo po ohlášení události dorazili policisté z nejbližších služeben i speciální pořádková jednotka. Také hasiči a zdravotníci, kteří před úřadem v postaveném stanu ošetřovali zraněné.

"V době fiktivního incidentu na úřadu bylo asi 20 zaměstnanců, šlo o skutečné zaměstnance, kteří hráli svoji roli. A také stejný počet klientů úřadu, to byli lidé z policejního střediska," uvedla mluvčí. Podezřelý muž vzal všechny jako rukojmí a vyhrožoval další střelbou. I zásah proti němu policisté nacvičovali. Druhého muže ujíždějícího na Slovensko zase sledoval i policejní vrtulník. Muže při nácviku přeshraničního pronásledování dopadli ve spolupráci slovenští policisté.