K činu se muž doznal. Vyšetřovatel ho obvinil z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví a navrhl ho umístit do vazby. Hrozí mu až deset let vězení. Policie muže zadržela díky spolupráci veřejnosti.

Napadený utrpěl hlubokou řeznou ránu na krku a záchranáři ho odvezli do nemocnice Na Bulovce.

Obviněný nemá na území Česka trvalé ani přechodné bydliště či trvalý, nebo alespoň krátkodobý pracovní poměr. Důvod, proč muže napadl, zatím policie vyšetřuje. "Pouze potvrdil, že se s napadeným vůbec neznal, v soupravě metra se s ním potkal náhodně a incidentu nepředcházela žádná verbální či fyzická potyčka nebo jiný konflikt," uvedl mluvčí.

Kriminalisté musejí vedle motivu také zjistit, po jakou dobu se mladík na území Česka zdržoval a zda se zde nedopustil ještě dalšího protiprávního jednání. Stále také hledají zbraň, kterou obviněný k útoku použil.

Podstatnou roli v případu sehrály podle Hulana vzorky DNA. Kriminalisté je zajistili z pachatelova oblečení, které se našlo ve čtvrtek.

Na podezřelého muže dostali policisté tip od občanů. Poznali ho podle záběrů z metra. Při kontrole pak muž nebyl schopen prokázat svou totožnost, proto byl odveden na služebnu, kde ho policisté při výslechu spojili se čtvrtečním incidentem.

rem rot