Dívka se už v minulosti léčila v psychiatrickém zařízení a podle lékařů je velmi pravděpodobné, že se pokusí o sebevraždu. "S ohledem na to, že si občas zakouří cigaretu marihuany, její zdravotní stav se poté výrazně zhorší a můžou tak následovat nezvladatelné agresivní stavy a halucinace," uvedla mluvčí.

Dívka odešla z domova poprvé a u sebe by měla mít pouze doklady. Vysoká je asi 165 centimetrů, střední postavy. Má modré oči a světlé až blond vlasy, nejčastěji svázané do culíku nebo drdolu. Oblečená by měla být do černých teplákových kalhot, černého tílka a zelené kostkované nebo černé mikiny. Na nohou má nejspíše černozelené kotníčkové boty značky Adidas a přes rameno černou plátěnou tašku se znakem Converse olemovaným růžovou barvou. Na ruce nosí korálové náramky.

Babička pohřešované bydlí v obci Cheznovice v okrese Rokycany, kriminalisté se tak domnívají, že by se mohla vyskytovat nejen v Praze, ale i na Plzeňsku, kde má rodinné a citové vazby. Nevylučují ani, že se pohybuje v komunitě osob užívajících marihuanu, nebo ve squatech.

Lidé mohou jakékoliv informace o pohřešované dívce sdělit na linku 158.