Během dne DAX vzrostl až o 0,2 procenta na 13.002 bodů, nakonec uzavřel se ziskem 0,1 procenta. Širší evropský index STOXX 600 skončil téměř beze změny.

Součástí německého indexu jsou převážně firmy zaměřené na vývoz. DAX je nyní na nejlepší cestě vykázat celoroční zisk již šestý rok za sebou. Akcie v regionu podporuje měnová politika a signály pokračujícího růstu zisků firem.

Dnes získaly akcie další podporu z oslabení eura a zmírnění obav z politické krize ve Španělsku. "Příznivé tržní podmínky a úleva z důvodu snížení hrozby odtržení Katalánska v kombinaci s rekordně nízkými úrokovými sazbami a uvolněnou měnovou politikou pomohly dnes zvýšit DAX na novou rekordní úroveň," uvedl analytik FOREX.com Fawad Razaqzada. Růst indexu by mohl dále zrychlit v případě, že euro oslabí ze současných úrovní, což pomůže německým vývozcům.

Nejvíce se dnes dařilo aerolinkám Lufthansa, které díky dohodě s Air Berlin stouply o 2,3 procenta. Automobilka Volkswagen posílila o jedno procento díky lepšímu hodnocení analytiků.