"Přes 20 let si u nás budujeme jedinečné know-how zpracování drátu pro stěžejní výrobky koncernu Wanzl. Nyní se naše mnohaleté znalosti a úsilí přeměnily do závodu, který ze třech výrobních míst koncentruje výrobu dvoudimenzionálních dílů k nám do ČR. Stáváme se tím specialisty pro tuto oblast," uvedl Adami.

V následujících letech bude v Hněvotíně soustředěna veškerá evropská výroba drátěných roštů určených pro výrobu nákupních vozíků koncernu Wanzl. Volba na hněvotínský závod padla i kvůli tomu, že nabízí velmi dobrý poměr nákladů a vzdálenosti k hlavním zákazníkům koncernu.

Nová výrobní hala má plochu 6500 metrů čtverečních. "Díky spojení stávajícího podniku s novým přesáhla celková výrobní plocha 30.000 metrů čtverečních. S touto velikostí se hněvotínský komplex firmy Wanzl stal jedním z nejvýznamnějších v rámci všech našich výrobních závodů," uvedl generální ředitel koncernu Wanzl Klaus Meier-Kortwig.

V nové výrobní hale už je polovina strojů a zbývající část technologie bude pořízena do konce dubna příštího roku. "Nákup nejmodernějších technologií, ať už se jedná o svařovací roboty nebo laserové řezací stroje, byl součástí našich investičních plánů v posledních čtyřech letech. V tomto období jsme pořídili nové technologie za zhruba 100 milionů korun," řekl Adami.

Pobočka Wanzl pro ČR byla založena v roce 1991 v Olomouci. Firma nejdříve sídlila v pronajatých kancelářích v Olomouci, o pět let později byl v Hněvotíně otevřen i výrobní závod. Později byl rozšířen o další výrobní halu a galvanovnu, v roce 2016 byla přistavěna další výrobní hala. Společnost Wanzl nyní zaměstnává zhruba 350 lidí.

Wanzl v Hněvotíně vyrábí přepravní kontejnery, vozíky, paletové nástavce, drátěné polotovary pro výrobu nákupních vozíků či košíků. Část výrobků firma sama kompletuje do konečné podoby a zajišťuje prodej, montáž a servis výrobků koncernu Wanzl, jako jsou regálové systémy, pokladní boxy či zařízení pro logistiku a průmysl.

Koncern Wanzl je největším výrobcem nákupních vozíků na světě, ročně jich vyrobí přes tři miliony. Skupina Wanzl zaměstnává zhruba 4900 lidí ve 27 pobočkách i obchodních zastoupeních na celém světě a 13 výrobních závodech v Německu, Francii, Číně, USA, Kanadě, Británii a ČR.