Jako nebezpečnou označil i zatáčku na silnici 15 nedaleko Stvolínek na Českolipsku, zatáčku na silnici třetí třídy u libereckého sídliště Kunratická ve směru na Jablonec a přechod pro chodce u přehrady v Jablonci. "Ideální řešení u směrových oblouků je napřímení úseků, u přechodu pro chodce jeho zkrácení," uvedl Pauk.

Policie a dopravní odborníci na problémové úseky v kraji upozorňují v rámci každoroční dopravní konference od roku 2014. V předchozích letech poukázali na deset rizikových míst. "Většinu správci řeší. Je to ale časově náročné. Trvá to i několik let," uvedl spoluorganizátor konference Petr Bílý.

Upravena byla například čtyřproudá silnice u Jeřmanic u Liberce. "Výměnou povrchu se zlepšily protismykové vlastnosti vozovky," uvedl Pauk. Ke zvýšení bezpečnosti by podle něj mělo také přispět, že Ředitelství silnic a dálnic osadilo místo novými svodidly. Předchozí nevyhovovala kategorii silnic pro motorová vozidla.

Bezpečnější by měla být i zatáčka při příjezdu k Mimoni po silnici 270 ve směru od Stráže pod Ralskem. "Obnovil se povrch vozovky, upravilo značení, rekonstruovaly dva propustky a instalovaly zádržné systémy," dodal Bílý. Ve fázi příprav je například úprava ostrého nájezdu na mimoúrovňové křižovatce silnic 35 a 14 v Liberci nebo přestavba mimoúrovňové křižovatky u Rádelského Mlýna, kde se odbočuje ze silnice 35 na Jablonec.